PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódzkie dołoży do terenów inwestycyjnych

  • Autor: PAP
  • 30 cze 2015 12:30

Ok. 320 mln zł unijnego dofinansowania jest do podziału w dwóch konkursach: na drogi wojewódzkie i przygotowanie terenów inwestycyjnych, ogłoszonych we wtorek przez zarząd woj. łódzkiego. To jedne z pierwszych konkursów w ramach RPO województwa łódzkiego na lata 2014-20.

REKLAMA

W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 znalazło się ponad 9 mld zł, czyli o 2,6 mld zł więcej niż w poprzedniej perspektywie finansowej. We wtorek zarząd województwa przyjął uchwałę o ogłoszeniu dwóch konkursów dotyczących dróg wojewódzkich i terenów inwestycyjnych. Nabór wniosków o dofinansowanie w obu konkursach rozpocznie się 17 sierpnia.

Marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień zapewnił na spotkaniu z dziennikarzami, że środki z nowej perspektywy finansowej uruchamiane są zgodnie z ogłoszonym wcześniej harmonogramem, w pierwszych możliwych terminach.

(...)

Na projekty dotyczące przygotowania terenów inwestycyjnych do podziału jest 12 mln euro unijnego wsparcia, czyli ponad 49 mln zł. O dofinansowanie mogą starać się gminy i powiaty, ale także ich związki i stowarzyszenia. "Chcielibyśmy, aby samorządy zaczęły tworzyć warunki do rozwoju firm, chodzi nam szczególnie o sektor małych i średnich przedsiębiorstw. To ważne, aby pieniądze z nowego rozdania napędzały gospodarkę" - powiedział marszałek.

Dofinansowanie obejmie prace związane z kompleksowym przygotowaniem terenów pod inwestycje gospodarcze tj. m.in. prace studyjno-koncepcyjne, badania geotechniczne, uzbrojenie terenów inwestycyjnych, remonty lub modernizację obiektów budowlanych. Maksymalna wartość jednego projektu nie może przekraczać 20 mln zł, a poziom dofinansowania - 85 proc. wydatków kwalifikowanych. Nabór wniosków zakończy się 27 sierpnia.

Zgodnie z harmonogramem w trzecim kwartale tego roku mają ruszyć konkursy dotyczące m.in. promocji gospodarczej regionu, dróg lokalnych, rozwoju systemu ratowniczo-gaśniczego, integracji osób zagrożonych ubóstwem, aktywizacji społeczno-zawodowej czy usług na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Pod koniec roku będzie można ubiegać się o dofinansowanie projektów dotyczących m.in. badań i rozwoju przedsiębiorstw, innowacji w małych i średnich firmach, niskoemisyjnego transportu miejskiego czy termomodernizacji budynków.

Według danych Urzędu Marszałkowskiego w poprzedniej perspektywie - razem z pieniędzmi przedakcesyjnymi - woj. łódzkie zyskało 20 mld zł. Zrealizowano 13 tys. przedsięwzięć, a na głowę każdego z 2,5 mln mieszkańców regionu przypadało 8 tys. zł unijnych pieniędzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA