PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łomża zbroi tereny dla inwestorów

  • Autor: PAP
  • 17 lut 2014 19:47

17,8 mln zł będzie kosztować uzbrojenie pod inwestycje 5,2 ha gruntów w rejonie ul. Meblowej w Łomży (Podlaskie). Władze Łomży podpisały w poniedziałek z wykonawcą umowę w tej sprawie.

REKLAMA

Projekt jest w ponad 72 proc. dofinansowany z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Prace w rejonie Meblowej rozpoczną się marcu. Będzie je realizować Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży w konsorcjum z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym z Pisza.

W ramach projektu ma powstać 800 metrów dwujezdniowej ulicy Meblowej, od ulicy Wojska Polskiego (inne odcinki Meblowej są również realizowane w ramach osobnych projektów-PAP). Powstanie cała niezbędna infrastruktura techniczna z oświetleniem, siecią teletechniczną, wodociągami, kanalizacją. Przebudowana również będzie linia wysokiego napięcia, powstanie zbiornik retencyjno-przepływowy. Zbudowane zostanie także ponad 1,6 km innych ulic. Wszystkie prace mają być gotowe do końca kwietnia 2015 r.

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski powiedział PAP, że przebudowy ulic w rejonie Meblowej (w kierunku Ostrołęki) i doprowadzenie tam infrastruktury technicznej przyczyni się do "otwarcia na inwestycje" około 100 hektarów gruntów należących do prywatnych właścicieli w tej okolicy. Pozwoli to też na rozwój miasta.

Inwestycje drogowe w tym rejonie - jak mówił - mają się przyczynić natomiast do powstania wewnętrznej obwodnicy miasta. W przyszłości odciążą też ruch ciężarówek na osiedlach domów jednorodzinnych.

Grunty przy Meblowej mają być sprzedawane przedsiębiorcom w przetargach. Czerniawski powiedział, że będzie to możliwe jeszcze w tym roku, ale dokładne terminy nie są na razie znane.

Cytowany w przesłanym PAP komunikacie zastępca prezydenta Łomży Beniamin Dobosz poinformował, że tereny inwestycyjne przy Meblowej w planie zagospodarowania przestrzennego są przeznaczone pod działalność produkcyjną i usługową. W połączeniu z terenami w łomżyńskiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, mają one stworzyć "atrakcyjną ofertę miasta dla przedsiębiorców". Teraz należące do prywatnych właścicieli grunty w okolicach ul. Meblowej są w większości użytkowane rolniczo.

Podstrefa w Łomży powstała w grudniu 2013 r. Zajmuje 7,6 hektarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA