PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

ŁSSE prowadzi 26 projektów inwestycyjnych

  • Autor: PAP
  • 13 sty 2015 14:10

Władze Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej liczą, że po nowelizacji przepisów, pierwsi inwestorzy otrzymają zezwolenia jeszcze w pierwszym kwartale 2015 r. ŁSSE planuje złożyć w tym roku wniosek o kolejne rozszerzenie.

REKLAMA

Po nowelizacji przepisów od 1 stycznia i zmniejszeniu od połowy ub. roku skali pomocy publicznej, na jaką mogą liczyć inwestorzy, Łódzka SSE prowadzi obecnie 26 projektów inwestycyjnych; przystąpiła też do pierwszych rokowań z potencjalnymi inwestorami.

- Myślę, że kolejni inwestorzy pokażą się w pierwszym kwartale w Łódzkiej SSE. Może nie będzie to taki świetny rok jak 2014, ale będzie to rok wytężonej pracy- powiedział we wtorek na spotkaniu z dziennikarzami prezes ŁSSE Tomasz Sadzyński.

2014 r. był rekordowy dla ŁSSE - wydano 36 zezwoleń na inwestycje o łącznej wartości ponad 1,5 mld zł. Dzięki nim powstać ma prawie 2,4 tys. nowych miejsc pracy, a utrzymanych - 5,8 tys. dotychczasowych.

Wśród potencjalnych inwestorów, z którymi prowadzone są rozmowy, znajdują się zarówno małe i średnie firmy, jak i dwa duże przedsiębiorstwa, z takich branż jak: części dla AGD, produkcja opakowań, przetwórstwo spożywcze, produkcja chemiczno-kosmetyczna, działalność magazynowa czy recycling tworzyw sztucznych.

Sadzyński zapowiedział, że w 2015 r. Łódzka SSE chce rozwijać współpracę z Niemcami, a także wysłać misje gospodarcze do Japonii, USA i Francji. Chce też nadal wspierać regionalnych eksporterów, którzy mogliby wykorzystać do swojej ekspansji w Chinach połączenie kolejowe między Łodzią a Chengdu. Planuje także włączyć się w tworzenie klastra edukacyjnego i logistycznego w regionie łódzkim oraz kontynuować działania w zakresie rozwoju szkolnictwa zawodowego tak, aby szkoły jak najlepiej kształciły na potrzeby konkretnych przedsiębiorców.

Od lipca ub. r. zmniejszyła się skala pomocy publicznej, na jaką mogą liczyć inwestorzy w ŁSSE. W Łódzkiem duży inwestor może liczyć na 35 proc. zwolnienia, średni - 45 proc., a mały - 55 proc. W ocenie Sadzyńskiego, wielkość pomocy publicznej nie jest już jednak najważniejszym kryterium przyciągającym inwestorów. W tej chwili firmy zwracają przede wszystkim uwagę, czy znajdą pracowników w danym regionie.

Obecnie poziom zagospodarowania terenów w Łódzkiej SSE wynosi niemal 70 proc., a wolnych terenów inwestycyjnych jest w sumie ponad 324 ha. Strefa będzie zachęcać do inwestowania małe i średnie firmy, dla których przygotowuje specjalną ofertę. "Staramy się nasze tereny inwestycyjne dzielić na mniejsze działki o pow. 1-2 ha tak, żeby mali przedsiębiorcy też znaleźli coś w ofercie Strefy" - zaznaczył Sadzyński.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA