PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

ŁSSE wdroży nowe narzędzie do obrotu nieruchomościami inwestycyjnymi

  • Autor: PAP
  • 23 lut 2015 08:24

Łódzka SSE uruchomi od marca na swojej stronie internetowej zakładkę, w której znajdzie się oferta strefowych terenów inwestycyjnych, ale także nieruchomości, których właścicielami są samorządy oraz znajdujące się w pośrednictwie strefy. Oferta skierowana jest do potencjalnych inwestorów.

REKLAMA

Obecnie w ofercie pośrednictwa Łódzka SSE ma 26 nieruchomości inwestycyjnych - działek, biur i hal - zlokalizowanych w województwie łódzkim.

Od niemal trzech lat działa strefowy portal obrotu nieruchomościami znajdującymi się poza jej terenami - www.posrednictwo.sse.lodz.pl. Skierowany jest on do przedsiębiorców, a znajdują się na nim oferty sprzedaży i wynajmu terenów inwestycyjnych, biur oraz hal.

Portal miał służyć obrotowi nieruchomościami znajdującymi się poza strefą, jak i takimi, które taki status mają, ale np. inwestor zrezygnował z planów inwestycyjnych.

Jak powiedział PAP rzecznik ŁSSE Marcin Kwintkiewicz, trwają obecnie ostatnie testy nad połączeniem portalu pośrednictwo z główną stroną internetową strefy. W nowej zakładce, która funkcjonować ma od 1 marca, znajdą się nieruchomości, których właścicielem jest ŁSSE, samorządy lokalne, oraz znajdujące się w pośrednictwie.

Przedstawiciele Łódzkiej SSE chcą, aby przedsiębiorcy poszukujący nieruchomości komercyjnych w centralnej Polsce znaleźli dobrą ofertę w jednym miejscu na stronie internetowej strefy. "Ma to na celu ułatwienie potencjalnym kupującym dostępu do rozbudowanej bazy ofert, a także przyczynić się do dalszego wzrostu zainteresowania nieruchomościami strefowymi i pozastrefowymi" - dodał Kwintkiewicz.

Jednocześnie główna oferta Łódzkiej SSE - ponad 324 ha wolnych terenów - będzie dostępna na interaktywnej mapie http://mapa.sse.lodz.pl

Obecnie w ofercie pośrednictwa jest 26 nieruchomości zlokalizowanych w regionie łódzkim. Dwie z nich należą do samorządów. Zdecydowana większość to tereny inwestycyjne, czyli niezabudowane działki, ale są także biura (cztery) oraz hale na wynajem lub na sprzedaż (sześć).

"Od czasu uruchomienia portalu Łódzka SSE przeprowadziła dwie transakcje sprzedaży, które zakończyły się jednocześnie wydaniem zezwolenia na działalność w strefie" - dodał rzecznik.

Obecnie poziom zagospodarowania terenów w Łódzkiej SSE wynosi ponad 72 proc., a wolnych terenów inwestycyjnych jest w sumie ponad 324 ha. Prawdopodobnie do połowy roku władze Strefy złożą nowy wniosek o jej rozszerzenie, a jakie tereny ono obejmie zależeć ma przede wszystkim od lokalnych samorządów.

ŁSSE zajmuje obecnie w sumie 1302 ha i składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Przez 17 lat istnienia wydała ponad 270 zezwoleń na działalność, a firmy zrealizowały lub zapowiedziały inwestycje o wartości prawie 12,5 mld zł.

Powstało lub ma powstać dzięki nim ponad 31 tys. miejsc pracy. Najsilniejsze branże obecne w strefie to: AGD, kosmetyczno-farmaceutyczna, IT/BPO oraz opakowań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA