PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lublin biznesowym zapleczem Polski Wschodniej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 paź 2015 12:43

Lublin biznesowym zapleczem Polski Wschodniej Krzysztof Żuk, prezydent Lublina

Inwestycja Centrum Zana Holding wzmacnia potencjał Lublina na drodze do stania się zapleczem biznesowym Polski Wschodniej - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

REKLAMA

Jednym z ważniejszych procesów przeprowadzonych w ub. roku była sprzedaż przez miasto terenu po byłej zajezdni autobusowej Helenów o pow. 5,1 ha. Nieruchomość została zakupiona przez lokalnego dewelopera - Centrum Zana Holding Sp. z o.o., który zobowiązał się do budowy nowoczesnego parku biurowego o łącznej pow. zabudowy 75 tys. mkw.

- Ta inwestycja wzmacnia potencjał Lublina na drodze do stania się zapleczem biznesowym Polski Wschodniej. Zgodnie ze średnim przelicznikiem, na tysiąc mkw. pracuje ok. 100 osób, co oznacza, że na terenie nowego kompleksu na Helenowie do 2020 r. zatrudnienie może znaleźć 8-10 tysięcy osób. Takie nowoczesne powierzchnie biurowe dają możliwość rozwoju już istniejących przedsiębiorstw, a z uwagi na atrakcyjne ceny najmu przyciągają także nowe firmy, w tym zagraniczne - mówi prezydent Żuk.

Ponadto, ta sama spółka realizuje obecnie na terenie lubelskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej kompleks Technic Office Park o pow. łącznej ponad 15 tys. mkw. Najemcy tych obiektów, po spełnieniu określonych kryteriów i uzyskaniu zezwolenia ministra gospodarki, będą mogli korzystać z pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku od nieruchomości.

- W związku z dużym zainteresowaniem inwestorów rozpoczęliśmy prace nad rozszerzeniem granic lubelskiej strefy. Obecnie jej całkowita liczy 116 ha i jest już niemal w całości wykorzystana. Tylko w I półroczu tego roku inwestorzy zadeklarowali nakłady na poziomie o 110 mln złotych większym niż w całym roku  ubiegłym - mówi Krzysztof Żuk. - W planach jest rozszerzenie podstrefy o dodatkowe 82 hektary do 2018 roku. Po zrealizowaniu projektu rozszerzenie podstrefa obejmie tereny prawie do 200 hektarów.

Szczególnie perspektywiczne kierunki rozwoju Lublina zostały określone w Strategii Rozwoju Miasta na lata 2013-2020. Dokument określa osiem sektorów priorytetowych, dzieląc jej jednocześnie na trzy podstawowe: przemysł spożywczy, BPO/SSC, informatyka i telekomunikacja i pięć wspierających: logistyka i transport, energia odnawialna, motoryzacja, ochrona zdrowia i farmacja, biotechnologia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA