PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Marek Falenta przedstawia kolejne szczegóły wielkiego projektu inwestycyjnego

  • Autor: Propertynews.pl/Parkiet/Rzeczpospolita
  • 10 kwi 2014 09:07

Marek Falenta przedstawia kolejne szczegóły wielkiego projektu inwestycyjnego

Jeszcze w te wakacje Marek Falenta planuje wprowadzić na warszawską giełdę spółkę zajmującą się koncentracją gruntów inwestycyjnych - informuje Parkiet. Projekt ma funkcjonować podobnie, jak działa Polski Holding Nieruchomości. Docelowo zrealizowane inwestycje trafią do nowego funduszu inwestycyjnego.

REKLAMA

Jak pisaliśmy w połowie marca, Marek Falenta podjął decyzję o zaangażowaniu w nieruchomości komercyjne. Pierwszym etapem będzie zgromadzenie banku ziemi.

- Posiadamy ok. 100 hektarów terenów pod projekty deweloperskie. Do tej pory była to działalność inwestycyjna. Teraz zamierzamy skomercjalizować te grunty. Możemy zbudować na nich biurowce, hotele i mieszkania - tłłumaczył Marek Falenta.

Inwestycje realizować będzie spółka Real2b - również powiązana z inwestorem. Następnie projekty trafią do tworzonego przez Falentę zamkniętego funduszu inwestycyjnego lub też bezpośrednio na rynek komercyjny.

Jak zapowiada Falenta, w ciągu kilku najbliższych miesięcy podmiot skupiający grunty trafi na warszawski parkiet. Odbędzie się to na zasadzie wniesienia banku ziemi do istniejącej spółki publicznej. W tym momencie zespół pracuje nad wyborem spółki.

Największym projektem, jaki obecnie znajduje się na etapie przygotowania konkursu urbanistycznego, jest plan zabudowy 20 ha gruntów na terenach po ZNTK w Poznaniu. Łącznie powstanie 550 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 80 tys. mkw. biur. Wartość inwestycji to 400 mln złotych.

Falenta zajmie się także realizacją projektu budowy parku handlowego o powierzchni najmu 7,8 tys. mkw. przy al. Krakowskiej w Warszawie. Jego plany związane z sektorem handlowym są jednak o wiele większe. W ciągu siedmiu lat powstać ma nawet 50 parków handlowych. Kolejnym projektem będzie budowa luksusowego hotelu we Wrocławiu - zlokalizowanego przy Galerii Dominikańskiej. W tym momencie, jak wynika z informacji Rzeczpospolitej, trwają rozmowy z międzynarodowym operatorem hotelarskim. Rozpoczęcie budowy ma nastąpić we wrześniu br., a sama inwestycja pochłonie 50 mln złotych

Łączna wartość banku ziemi, jaki do tej pory zgromadził Falenta, to, według niego samego, 1 mld złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA