PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mazowieckie najlepszym regionem pod inwestycje

  • Autor: PAIiIZ
  • 04 gru 2015 10:51

Mazowieckie najlepszym regionem pod inwestycje Warszawa, fot. PTWP

Najbardziej atrakcyjnym polskim województwem jest mazowieckie, a siedem innych poprawiło swoją ocenę atrakcyjności w porównaniu z poprzednim rokiem - wynika z najnowszej edycji „Raportu atrakcyjności inwestycyjnej województw - 2015”, którego wyniki zostały przedstawione 3 grudnia podczas konferencji prasowej w Warszawie.

REKLAMA

Raport to coroczna publikacja na temat potencjału inwestycyjnego regionów, wykorzystywana do pozyskiwania i lokowania inwestycji zagranicznych w Polsce. Należy do nielicznych opracowań, które obejmują swoim badaniem nie tylko województwa, ale także gminy i powiaty.

Według najnowszej edycji raportu, najbardziej atrakcyjnym spośród polskich województw jest mazowieckie, zarówno na tle pozostałych regionów Polski, jak i Unii Europejskiej. W ciągu ostatnich 4 lat stale utrzymuje najwyższe klasy atrakcyjności dla wszystkich rodzajów inwestycji przemysłowych i usługowych. Drugie miejsce na podium zajęło województwo dolnośląskie W pierwszej trójce uplasowała się też województwo śląskie i małopolskie.

W porównaniu do danych sprzed 4 lat, swoją ocenę o jedną klasę atrakcyjności poprawiły województwa: lubelskie (dla całej gospodarki regionalnej i przemysłu oraz handlu i napraw), łódzkie (dla inwestycji przemysłowych w przemyśle kapitałochłonnym oraz usług dla biznesu), małopolskie (przemysł kapitałochłonny i usługi dla biznesu), podkarpackie (dla inwestycji w przemyśle kapitało- i pracochłonnym), podlaskie (przemysł pracochłonny oraz zakwaterowanie i gastronomia) oraz pomorskie (dla przemysłu pracochłonnego, usług dla biznesu oraz zakwaterowania i gastronomii).

Największą pozytywną zmianę odnotowano w tym czasie w województwie opolskim, które przesunęło się o dwie klasy atrakcyjności dla inwestycji w przemysł pracochłonny. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA