PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mermaid Properties poluje na nieruchomości pod obiekty komercyjne

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 kwi 2012 10:28

Mermaid Properties poluje na nieruchomości pod obiekty komercyjne

W 2012 roku spółka Mermaid Properties zamierza zainwestować 50 mln zł w zakup nowych nieruchomości. Poszukuje przede wszystkim gruntów inwestycyjnych z pozwoleniem na budowę lub objętych MPZP, budynków do renowacji i rewitalizacji w centralnych dzielnicach Warszawy oraz zabytkowych obiektów w prestiżowych lokalizacjach pod projekty biurowe i komercyjne.

REKLAMA

- W tej chwili intensywnie poszukujemy nowych projektów. Nasze dotychczasowe przedsięwzięcia okazały się bardzo korzystne dla wszystkich, którzy z nami w nie inwestowali - mówi Radosław Sieroń, prezes Mermaid Properties.

Poza budową nowych budynków, firma specjalizuje się w obszarze rewitalizacji zabytkowych i poprzemysłowych budynków i przekształcania ich na powierzchnie biurowe.

- Wiemy, że rewitalizacja obiektów zabytkowych to trudny i wymagający rynek, choćby ze względu na nadzór nad projektem konserwatora. Nasze doświadczenie pokazuje jednak, że takie obiekty cieszą się dużym zainteresowaniem. Dla nas i naszych inwestorów to nie tylko biznes, ale także działalność przynosząca korzyści mieszkańcom miasta poprzez poprawę jego wizerunku - dodaje Radosław Sieroń.

Zakończona rewitalizacja Pałacu Młodziejowskiego, adaptacja budynku zakładów Próchnika w Łodzi na biurowiec Cross Point, przygotowanie do drugiego etapu inwestycji - prac przy projekcie biurowca Jasna 26 oraz zakończenie pierwszego etapu projektu Libra Business Centre to ostanie przedsięwzięcia Mermaid Properties.

"W Warszawie wydanych jest blisko 1250 decyzji o wpisie do rejestru zabytków i w zdecydowanej większości dotyczą one kamienic i pałaców w najlepszych lokalizacjach w mieście. W wielu przypadkach miasta jak i właścicieli nie stać na niezbędne remonty. Dla wielu z nich jedyną szansą odzyskania dawnej świetności jest rewitalizacja przez wyspecjalizowane prywatne firmy deweloperskie" - czytamy w komunikacie spółki. "(...) Mermaid Properties zamierza dalej inwestować w obiekty wymagające renowacji i rewitalizacji. Firma współpracuje nie tylko z dużymi funduszami inwestycyjnymi, otwarta jest również na prywatnych inwestorów, którym oferuje unikalne na rynku warunki współpracy" - podała spółka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA