PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Metamorfoza miasta, czyli jak to robią w Ameryce

  • Autor: propertynews.pl
  • 02 lis 2016 11:18

Metamorfoza miasta, czyli jak to robią w Ameryce John Banka, partner w Colliers International oraz przewodniczący Urban Land Institute w Polsce

Władze miasta Georgetown w Karolinie Południowej wraz z ekspertami pracują nad przekształceniem ponad 60-hektarowego niezurbanizowanego gruntu z niedziałającą już hutą stali, w przestrzeń atrakcyjną dla mieszkańców i turystów. Wśród ekspertów panelu doradczego znalazł się John Banka, partner w Colliers International oraz przewodniczący Urban Land Institute w Polsce.

REKLAMA

Po przestudiowaniu szeregu czynników, w tym sytuacji rynkowej oraz uwarunkowań demograficznych, a także po przeprowadzeniu wywiadów z mieszkańcami i władzami Georgetown, członkowie panelu doradczego zarekomendowali listę działań mających pomóc w stworzenia koncepcji rozwoju tego kluczowego fragmentu miasta. Zaproponowane rozwiązania urbanistyczne miały także przyczynić się do zmiany wizerunku Georgetown, dotychczas postrzeganego przez pryzmat przemysłu ciężkiego.

– To było niezwykle ambitne i pasjonujące doświadczenie, które wymagało przeanalizowania, zaledwie w ciągu tygodnia, aspektów ekonomicznych, urbanistycznych, społecznych oraz politycznych. Chodziło bowiem o wytyczenie rozsądnego planu rozwoju dla tego strategicznego, nadbrzeżnego terenu. Bardzo się cieszę, że byłem częścią tego procesu i mogłem współpracować przy tej okazji z ekspertami ULI. Jestem przekonany, że wiele miast w Polsce borykających się ze złożonymi problemami w obszarze rozwoju urbanistycznego, mogłoby skorzystać z tego typu formuły doradczej – powiedział John Banka, partner Colliers International.

John Banka jest ekspertem z zakresu planowania przestrzeni miejskiej. Od 2014 roku kieruje polskim oddziałem organizacji non-profit - Urban Land Institute, zrzeszającej na całym świecie deweloperów, firmy doradcze, prezydentów i burmistrzów miast oraz architektów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA