PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MG: Naszą przewagą konkurencyjną jest kapitał ludzki

  • wnp.pl
  • 23 wrz 2014 13:54

Polska awansuje w międzynarodowych rankingach atrakcyjności inwestycyjnej dzięki konsekwentnej poprawie sytuacji gospodarczej oraz warunków do działalności przedsiębiorców i tworzenia nowych miejsc pracy. Obok takich czynników, które uwzględniają inwestorzy, jak stabilność polityczna i gospodarcza, chłonny rynek i położenie geograficzne, najważniejszą naszą przewagą konkurencyjną w regionie jest kapitał ludzki - młoda kadra, którą wykształciliśmy - mówi Arkadiusz Bąk, wiceminister gospodarki.

REKLAMA

Celem MG jest tworzenie optymalnych warunków dla inwestorów. - Udało się nam wypracować mechanizm specjalnych stref ekonomicznych i przedłużyć ich działalność do 2026 roku. Mamy programy wspierania eksportu oraz wspierania inwestycji rozwojowych do 2022 roku. Rada Ministrów skorygowała go niedawno, rozszerzając go o sektory rolno-spożywczy i biotechnologiczny. Zakładamy dalsze korekty i wspieranie inwestycji w regionach i miastach mniej popularnych, poza największymi aglomeracjami - mówi Arkadiusz Bąk, wiceminister gospodarki.

- Przykład pozyskania dużej inwestycji koncernu VW pokazuje, że samorządy nie tylko walczą o inwestora, lecz robią to w sposób profesjonalny. Rozbudowują ofertę inwestycyjną, dostosowują ją do potrzeb przedsiębiorcy, nawet oferując rozwój szkół zawodowych, aby zapewnić kadry - dodaje.

- Również te miejscowości, które nie zwyciężyły w zabiegach o VW, mogą się czuć wygrane. Ich dobra sława w pozyskiwaniu inwestycji i umiejętności przygotowania dobrej oferty zyskuje uznanie u kolejnych inwestorów - podsumowuje wiceminister gospodarki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA