PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Michał Guć: Przemysłowe tereny Gdyni czekają na nowe życie

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 paź 2015 10:53

Michał Guć: Przemysłowe tereny Gdyni czekają na nowe życie Michał Guć, wiceprezydent Gdyni

Największym wyzwaniem dla rozwoju Gdyni jest zagospodarowanie terenów postoczniowych i przekształcenie ich funkcji z przemysłowej na miejską - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

REKLAMA

W większości są to powierzchnie położone w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Gdyni z dostępem do wód Zatoki Gdańskiej.  – Dlatego właśnie proces rewitalizacji jest tak wyjątkowy i de facto sprowadza się do budowy nowej dzielnicy zwanej Śródmieściem Morskim. Dla obszaru tego uchwalono dwa plany zagospodarowania przestrzennego. W związku z tym na wsparcie władz mogą liczyć inwestorzy, którzy wpisywać się będą w główne założenia tych planów, tj.: pozostawienie tego terenu w pełni dostępnego dla mieszkańców i turystów, z możliwością korzystania również z walorów krajobrazowych tego miejsca - tłumaczy Michał Guć.

W ostatnim roku zrealizowano w mieście szereg inwestycji, głównie o charakterze biurowo-usługowym: kompleks biurowy Tensor przy ul. Łużyckiej, biurowiec Enter przy ul. Śląskiej czy kompleks Baltiq Plaza przy ul. Świętojańskiej. W strefie Śródmieścia Morskiego powstały: Gdynia Waterfront z hotelem Marriott Courtyard, Park Konstruktorów na terenach postoczniowych tzw. Międzytorza oraz rozbudowa infrastruktury w Porcie Gdynia: przebudowa układów drogowych i kolejowych, nowa przestrzeń magazynowa na Nabrzeżu Śląskim.

Ja mówi Michał Guć w planach są m.in.: Panorama Business & Retail Park – kompleks usługowo-biurowy i hotel a w strefie Śródmieścia Morskiego: Nowa Gdyńska Marina.

- Siła Gdyni jako miejsca atrakcyjnego dla inwestorów wynika z kilku czynników: strategicznego położenia miasta na przecięciu ważnych międzynarodowych korytarzy transportowych, wykwalifikowanego kapitału ludzkiego, dostępności atrakcyjnych terenów inwestycyjnych, sprzyjającego otoczenia biznesowo-finansowego a także stabilnego i otwartego na współpracę samorządu - podkreśla Guć.

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA