PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Miejskie działki do wydzierżawienia pod rekreację na Mazurach

  • Autor: PAP
  • 03 lip 2017 07:33

Miejskie działki do wydzierżawienia pod rekreację na Mazurach fot. Fotolia

Łowiska, gastronomia i pola golfowe mają powstać w Suwałkach na 32 ha miejskich terenów obejmujących wyrobisko po eksploatacji żwiru oraz zbiorniki wodne. Prezydent Suwałk jeszcze w tym roku ogłosić ma przetarg na dzierżawę tego gruntu pod tereny rekreacyjne.

REKLAMA

Jak poinformowało biuro prasowe prezydenta Suwałk, Czesław Renkiewicz wydał już zarządzenie dotyczące sposobu dzierżawy tego terenu. Prezydent miasta chce wydzierżawić grunty na 30 lat, a inwestor ma podjąć się zagospodarować ten teren.

"Naszym celem jest stworzenie w Suwałkach zupełnie nowego miejsca do rekreacji. Chcemy to zrealizować w partnerstwie z osobą, która będzie chciała w sensowny sposób zagospodarować ten teren, by mogli z niego korzystać wszyscy mieszkańcy" - powiedział prezydent Renkiewicz.

Według niego to atrakcyjny teren przylegający do rzeki Czarna Hańcza. Są tam tereny zielone oraz stawy po wyrobisku, w których pływają ryby.

Prezydent proponuje, by powstały tam tereny rekreacyjne, sportowe, płatne łowiska, obiekty gastronomiczne i handlowe a nawet pole golfowe, bo - jak argumentuje - takiego obiektu na Suwalszczyźnie nie ma. Zdaniem Renkiewicza należałoby także połączyć wspomniany teren z pobliskim osiedlem mieszkaniowym poprzez budowę na rzece kładki lub kilku kładek.

Dzierżawca, który przystąpi do przetargu, będzie zobowiązany do zagospodarowania terenu zgodnie z przedstawioną przez miasto koncepcją w terminie 3 lat od dnia podpisania umowy. W przypadku niedotrzymania terminu, umowa zostanie rozwiązana a dzierżawca zapłaci karę umowną w wysokości 50 tys. zł. Roczny czynsz dzierżawy będzie wynosił 5 tys. zł.

W Suwałkach, przy rzece Czarna Hańcza istnieje już teren rekreacyjno-wypoczynkowy Zalew Arkadia. Latem przychodzą tam kąpać się tysiące mieszkańców miasta i turystów. Są tam także obiekty sportowe: boisko do siatkówki, boisko do plażowej piłki nożnej, siłownia "pod chmurką", a także place zabaw dla dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA