PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Milionowa inwestycja w Suwałkach

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 lis 2013 09:38

Milionowa inwestycja w Suwałkach

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna, po prawie dekadzie, wznowiła inwestycje infrastrukturalne. Pierwszą z nich jest ulica Brylantowa w podstrefie Suwałki.

REKLAMA

Chodzi o odcinek od ulicy Buczka do Szafirowej, przy którym znajduje się Cezar Nord Plast - producent wyrobów z tworzyw sztucznych, głównie podkładów pod panele podłogowe. Budowa drogi potrwa co najmniej rok. Inwestycja pochłonie około miliona złotych i będzie w całości pokryta ze środków własnych suwalskiej strefy ekonomicznej.

- Taka inwestycja dla spółki, która dopiero wyszła z kryzysu, to niewątpliwie spore obciążenie finansowe. Jednak jest niezbędna bo bez niej, nie mamy co marzyć o kolejnych inwestycjach i nowych miejscach pracy - przekonuje Robert Żyliński, prezes SSSE.

Budowa ulicy Brylantowej umożliwi dojazd do przeszło 30 ha terenów inwestycyjnych, na których kolejni przedsiębiorcy będą mogli inwestować i cieszyć się z wysokich ulg w podatku dochodowym. Ostatnio tak dużą inwestycję spółka realizowała 10 lat temu, również w podstrefie Suwałki. Wówczas wybudowano ul. Wojska Polskiego, którą codziennie do pracy dojeżdża 2,5 tys. osób.

Poza suwalską SSSE swoje podstrefy ma także w Grajewo, Białystok (Podlaskie), Ełk i Gołdap (Warmińsko-mazurskie) oraz Małkinia Górna (Mazowieckie). W sumie to prawie 343 ha. Przez 17 lat istnienia spółka wybudowała na tych terenach setki kilometrów dróg wartych przeszło 23 mln zł.

- To my je utrzymujemy, odśnieżamy i nimi administrujemy. Jednak w przyszłości chcielibyśmy przekazać je gminom, które mają większe doświadczenie oraz możliwości w ich zarządzaniu. Wówczas my moglibyśmy się zająć tym do czego zostaliśmy powołani czyli szukaniem inwestorów - dodaje Robert Żyliński.

W ciągu blisko 17 lat funkcjonowania firmy zainwestowały w SSSE około 1,8 mld zł i utworzyły 6 tys. miejsc pracy. W najbliższym czasie spodziewane jest rozporządzenie powołujące nową podstrefę w Łomży.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA