PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Milionowa inwestycja w Suwałkach

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 lis 2013 09:38

Milionowa inwestycja w Suwałkach

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna, po prawie dekadzie, wznowiła inwestycje infrastrukturalne. Pierwszą z nich jest ulica Brylantowa w podstrefie Suwałki.

REKLAMA

Chodzi o odcinek od ulicy Buczka do Szafirowej, przy którym znajduje się Cezar Nord Plast - producent wyrobów z tworzyw sztucznych, głównie podkładów pod panele podłogowe. Budowa drogi potrwa co najmniej rok. Inwestycja pochłonie około miliona złotych i będzie w całości pokryta ze środków własnych suwalskiej strefy ekonomicznej.

- Taka inwestycja dla spółki, która dopiero wyszła z kryzysu, to niewątpliwie spore obciążenie finansowe. Jednak jest niezbędna bo bez niej, nie mamy co marzyć o kolejnych inwestycjach i nowych miejscach pracy - przekonuje Robert Żyliński, prezes SSSE.

Budowa ulicy Brylantowej umożliwi dojazd do przeszło 30 ha terenów inwestycyjnych, na których kolejni przedsiębiorcy będą mogli inwestować i cieszyć się z wysokich ulg w podatku dochodowym. Ostatnio tak dużą inwestycję spółka realizowała 10 lat temu, również w podstrefie Suwałki. Wówczas wybudowano ul. Wojska Polskiego, którą codziennie do pracy dojeżdża 2,5 tys. osób.

Poza suwalską SSSE swoje podstrefy ma także w Grajewo, Białystok (Podlaskie), Ełk i Gołdap (Warmińsko-mazurskie) oraz Małkinia Górna (Mazowieckie). W sumie to prawie 343 ha. Przez 17 lat istnienia spółka wybudowała na tych terenach setki kilometrów dróg wartych przeszło 23 mln zł.

- To my je utrzymujemy, odśnieżamy i nimi administrujemy. Jednak w przyszłości chcielibyśmy przekazać je gminom, które mają większe doświadczenie oraz możliwości w ich zarządzaniu. Wówczas my moglibyśmy się zająć tym do czego zostaliśmy powołani czyli szukaniem inwestorów - dodaje Robert Żyliński.

W ciągu blisko 17 lat funkcjonowania firmy zainwestowały w SSSE około 1,8 mld zł i utworzyły 6 tys. miejsc pracy. W najbliższym czasie spodziewane jest rozporządzenie powołujące nową podstrefę w Łomży. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA