PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Miliony na promocję regionu. Będą nowe tereny inwestycyjne?

  • Autor: PAP
  • 23 sie 2016 09:49

Miliony na promocję regionu. Będą nowe tereny inwestycyjne?

Ponad 22 mln zł przeznaczy Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi na promocję potencjału gospodarczego regionu, a w tym m.in. przygotowanie terenów inwestycyjnych.

REKLAMA

- Zachęcamy samorządowców, aby dbając o przedsiębiorców, o rozwój miast i naszych "małych ojczyzn" aplikowali w konkursie, w którym będzie można złożyć aplikację między 12 a 29 września. Promocja regionu to działanie organizacyjne zmierzające do wsparcia firm - planami działania, przygotowaniem terenów inwestycyjnych, budowaniem baz informacyjnych - i umożliwiania im w ten sposób wyjścia na szersze rynki europejskie i światowe - podkreślił marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

Marszałek przypomniał, że jest to drugi taki konkurs organizowany w tym roku przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy (COP). W pierwszej edycji wsparcie finansowe otrzymało jedenaście projektów. Ich całkowita wartość wyniosła ponad 28 mln zł, natomiast wysokość dofinansowania to 23,8 mln zł. Beneficjentami są m.in. gminy Uniejów i Maków, Piotrków Trybunalski, Zduńska Wola, Wieruszów i Tomaszów Mazowiecki. Dofinansowane zostaną też dwa projekty zgłoszone przez Urząd Miasta Łodzi.

Według członka zarządu woj. łódzkiego Joanny Skrzydlewskiej, która nadzoruje fundusze UE w Łódzkiem, drugi konkurs nie zakończy rozdziału środków przyznanych w ramach poddziałania Promocja Gospodarcza Regionu. "Na to poddziałanie mamy zapisane ponad 60 mln zł. Serdecznie zapraszamy do aplikowania nie tylko samorządowców, ale również uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, organizacje gospodarcze" - zaznaczyła.

Jednym z beneficjentów pierwszego konkursu jest gmina Maków i jej projekt stworzenia regionalnego centrum innowacji i rozwoju.

"Złożyliśmy wniosek na ponad 750 tys. zł, dostaliśmy 642 tys. dofinansowania, z czego wkład własny gminy to 113 tys. zł. Zamierzamy w ramach projektu stworzyć internetową bazę inwestycyjną naszej gminy i północnej części woj. łódzkiego. Chcemy promować się na Mixerze Regionalnym, inwestycyjnych targach krajowych, w ogólnopolskiej prasie biznesu" - podała zastępca wójta gminy Maków Maria Krawczyk.

W ramach projektu władze gminy chcą udostępniać mieszkańcom informacje dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej, zachęcać przedsiębiorców do tworzenia konsorcjów, umożliwić im zdobywanie nowych kontrahentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA