PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Miliony płyną do Katowickiej SSE

  • Autor: PAP
  • 15 lut 2018 12:18

Miliony płyną do Katowickiej SSE Fot. shutterstock

Tenglong Polska, Aweco Polska Appliance i Ulus Metal zrealizują nowe projekty inwestycyjne w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE). Łącznie zainwestują ad 56 mln zł. Łączna wartość nowych inwestycji pozyskanych od początku tego roku przez KSSE przekroczyła 400 mln zł.

REKLAMA

Tenglong Polska zamierza zainwestować w Bieruniu blisko 4 mln zł, zatrudniając do przyszłego roku co najmniej siedmiu pracowników. Inwestor będzie produkował m.in. części i akcesoria do pojazdów silnikowych (z wyłączeniem motocykli) oraz rury, przewody, węże i ich wyposażenie. Będzie także świadczył usługi związane z produkcją m.in. profili drążonych i łączników ze stali, a także w zakresie badań i analiz technicznych oraz prac naukowych i rozwojowych.

Drugi nowy projekt zrealizuje działająca już w KSSE firma Aweco Polska Appliance, która do przyszłego roku zainwestuje w Tychach ponad 9,3 mln zł i zatrudni co najmniej 30 nowych pracowników. Inwestor zadeklarował też, że do 2024 r. utrzyma łączne zatrudnienie na poziomie co najmniej 838 osób.

W ramach nowego projektu inwestor będzie wytwarzał m.in. części i akcesoria do pojazdów silnikowych, przemysłowe urządzenia chłodnicze i wentylacyjne, sprzęt i wyposażenie do napędu hydraulicznego i pneumatycznego oraz wyposażenie elektryczne i elektroniczne do pojazdów.

Innym nowym inwestorem w terenie KSSE, o którym informowali przed kilkoma dniami przedstawiciele samorządu Zabrza, jest firma z tureckim kapitałem Ulus Metal, która wybuduje w tym mieście halę przemysłową do produkcji części z blachy oraz świadczenia rozmaitych usług dla przemysłu motoryzacyjnego. Spółka do końca 2021 r. zainwestuje ponad 43,6 mln zł i ma zatrudnić łącznie ok. 80 pracowników.

Łączna wartość nowych inwestycji pozyskanych od początku tego roku przez KSSE przekroczyła 400 mln zł. Oznacza to utrzymanie dobrego tempa rozwoju, po rekordowym dla strefy 2017 r. Nowe inwestycje w Częstochowie, Gliwicach, Sosnowcu, Zawierciu, Tychach i gminie Radziechowy-Wieprz zrealizują m.in. Żywiec-Zdrój, Tenneco Automotive, ZF TRW, Pol-Technology, BMZ Poland, AXA Stenman Poland oraz firmy Rosa i Linmot. Powstanie kilkaset nowych miejsc pracy, a kilka tysięcy istniejących miejsc pracy będzie utrzymanych.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to największa tego typu strefa w Polsce pod względem wielkości pozyskanych inwestycji. Działa tu ponad 300 krajowych i międzynarodowych firm, które zainwestowały prawie 31 mld zł i stworzyły ponad 70 tys. miejsc pracy.

W ub. roku KSSE osiągnęła najlepszy w swojej historii wynik, pozyskując 58 nowych projektów o rekordowej dla strefy wartości ponad 3,4 mld zł. Dzięki pozyskanym w 2017 r. inwestycjom powstanie ponad 2 tys. miejsc pracy, a przedsiębiorcy utrzymają ponad 14 tys. istniejących. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA