PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Na terenie dawnej stoczni powstanie park przemysłowy

  • Autor: PAP
  • 01 lip 2013 18:47

Na terenie byłej Stoczni Szczecińskiej Nowa (SNN) powstanie park przemysłowy. Będzie nim zarządzać spółka powołana przez właściciela tych terenów, Towarzystwo Finansowe Silesia - poinformował w przesłanym PAP komunikacie zachodniopomorski urząd marszałkowski.

REKLAMA

Spółka ma powstać w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Jej siedziba mieścić się będzie w Szczecinie (TF Silesia ma siedzibę w Katowicach - PAP). Będzie ona zarządzać aktywami dawnej SSN. Jak napisano w komunikacie urzędu marszałkowskiego, "zaangażowanie kapitałowe samorządu w powstający podmiot pozostaje kwestią otwartą".

"Decyzja o wyborze takiego wariantu zagospodarowania terenów postoczniowych podyktowana jest tym, że żaden spośród potencjalnych partnerów, z którymi obecnie prowadzone są rozmowy, nie jest zainteresowany całym terenem stoczni" - informuje urząd.

Powierzenie zarządzania majątkiem postoczniowym podmiotowi lokalnemu spowoduje bardziej efektywne gospodarowanie na tych terenach - uważa marszałek woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

"Chciałbym, żeby w procesie zarządzania majątkiem postoczniowym uczestniczyły osoby, które z jednej strony dobrze znają tę infrastrukturę, a jednocześnie mają rozeznanie w branży morskiej. Takich osób w Szczecinie nie brakuje. W efekcie, dzięki trwałym dzierżawom, wzmocnią się aktualnie działające tam firmy, pojawią nowe podmioty i powstaną nowe miejsca pracy" - dodaje.

"Najkorzystniejszym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie całego majątku przez jednego inwestora prowadzącego produkcję stoczniową, co w naszym przekonaniu wcale nie musiałoby oznaczać braku możliwości działania na tym terenie podmiotów lokalnych(...). Żaden z podmiotów branżowych, z którymi rozmawialiśmy wcześniej i nadal rozmawiamy, nie wyraził jednak gotowości do przejęcia całego majątku. Zgodnie z przyjętymi wcześniej założeniami decydujemy się więc na wprowadzenie w życie przygotowanego już planu stworzenia parku przemysłowego" - podkreśla prezes TF Silesia Mariusz Kolwas.

Utworzenie parku przemysłowego jest jednym z dwóch wariantów, które zaprezentowano publicznie w Szczecinie w styczniu br. Wariant pierwszy zakładał sprzedaż wszystkich aktywów stoczni inwestorowi strategicznemu, zdolnemu samodzielnie zagospodarować te aktywa na cele produkcji stoczniowej.

Jako wariant drugi zaproponowano budowę na terenie SSN parku przemysłowego, w którym aktywa stoczni zarządzane byłyby przez lokalną spółkę i wykorzystywane przez podmioty gospodarcze na podstawie umów długoterminowych.

  • 1
  • 2

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA