PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najlepszy rok w historii strefy Invest-Park

  • Autor: PAP
  • 02 sty 2015 09:32

65 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej oraz deklaracja zainwestowania na terenie strefy łącznie blisko 5,2 mld zł - tak w liczbach wygląda mijający rok w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park". To najlepszy pod względem inwestycji roku w historii strefy.

REKLAMA

Największym inwestorem, który w mijającym roku otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności na terenie "Invest-Parku", jest Volkswagen. Koncern wybuduje we Wrześni (Wielkopolskie) fabrykę samochodów dostawczych. Zainwestuje prawie 3,5 mld złotych i zatrudni ponad 2,3 tys. osób. Rocznie z fabryki wyjeżdżać będzie 85 tys. samochodów dostawczych VW Crafter - poinformowała PAP dyrektor departamentu komunikacji WSSE "Invest - Park" Jolanta Cianciara.

Wśród firm, które w 2014 r. zakończyły inwestycje i rozpoczęły produkcję na terenie strefy są m.in. Bama, Polaris, dBP Eko, Pasta Food, Ronal i Mando.

W mijającym roku wydano 65 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. To najlepszy pod tym względem rok w historii WSSE (do tej pory rekordowy był roku 2008; wówczas zezwolenia wydano 37 inwestorom). Przedsiębiorcy, którzy otrzymali zezwolenia w 2014 r. zadeklarowali nakłady inwestycyjne w łącznej wysokości blisko 5,2 mld zł. Dzięki temu ma powstać pięć tysięcy nowych miejsc pracy.

"Te pięć tysięcy miejsc pracy na obszarach objętych strefą daje w efekcie niemal 50 tys. wokół nich, ponieważ zatrudnienie znajdują zarówno poddostawcy, jak i kooperanci. WSSE stała się kołem zamachowym regionalnej gospodarki" - powiedziała wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

W mijającym roku WSSE została rozszerzona o ponad 480 ha, m.in. we Wrześni i Nowej Rudzie (Dolnośląskie). W sumie "Invest-Park" ma dziś niemal 2650 ha gruntów inwestycyjnych, z czego ponad tysiąc ha czeka na zagospodarowanie.

W 2014 r. powstały na terenie WSSE cztery hale produkcyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw. Powstały one w Kłodzku, Bolesławcu oraz Nowej Rudzie. "Obserwujemy zdecydowanie większe niż kilka lat temu zainteresowanie małych i średnich firm polskich działalnością w specjalnych strefach ekonomicznych (...) Wałbrzyska strefa buduje hale produkcyjne, co ma ogromne znaczenie w sytuacji, gdy udział wydatków na nieruchomości w kosztach tych przedsiębiorstw jest niekorzystnie wysoki w porównaniu ze średnią europejską" - tłumaczyła Antoniszyn-Klik.

Jak poinformowała prezes WSSE "Invest-Park" Barbara Kaśnikowska, w przyszłym roku ma zostać wydanych co najmniej 25 zezwoleń na działalność gospodarczą. "Już teraz prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkunastoma inwestorami. Zakładamy, że przyszłoroczne zezwolenia zagwarantują stworzenie minimum 1,2 tys. miejsc pracy i miliardowe nakłady inwestycyjne" - powiedziała Kaśnikowska.

  • 1
  • 2
  • były frajer :( .. 2015-01-05 15:07:08
    WSZYSTKO TO PIC NA WODĘ FOTOMONTAŻ :(.. JAK TA CAŁA MAFIJNA , ZBRODNICZA " 3 er pe " :(.. ELDORADO DLA CWANIAKÓW ZŁODZIEI , ZDRAJCÓW I OSZUSTÓW ! .. A NAIWNYM FRAJEROM WIATR W ŚLEPIA :( ...

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA