PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najlepszy rok w historii strefy Invest-Park

  • Autor: PAP
  • 02 sty 2015 09:32

65 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej oraz deklaracja zainwestowania na terenie strefy łącznie blisko 5,2 mld zł - tak w liczbach wygląda mijający rok w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park". To najlepszy pod względem inwestycji roku w historii strefy.

REKLAMA

Największym inwestorem, który w mijającym roku otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności na terenie "Invest-Parku", jest Volkswagen. Koncern wybuduje we Wrześni (Wielkopolskie) fabrykę samochodów dostawczych. Zainwestuje prawie 3,5 mld złotych i zatrudni ponad 2,3 tys. osób. Rocznie z fabryki wyjeżdżać będzie 85 tys. samochodów dostawczych VW Crafter - poinformowała PAP dyrektor departamentu komunikacji WSSE "Invest - Park" Jolanta Cianciara.

Wśród firm, które w 2014 r. zakończyły inwestycje i rozpoczęły produkcję na terenie strefy są m.in. Bama, Polaris, dBP Eko, Pasta Food, Ronal i Mando.

W mijającym roku wydano 65 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. To najlepszy pod tym względem rok w historii WSSE (do tej pory rekordowy był roku 2008; wówczas zezwolenia wydano 37 inwestorom). Przedsiębiorcy, którzy otrzymali zezwolenia w 2014 r. zadeklarowali nakłady inwestycyjne w łącznej wysokości blisko 5,2 mld zł. Dzięki temu ma powstać pięć tysięcy nowych miejsc pracy.

"Te pięć tysięcy miejsc pracy na obszarach objętych strefą daje w efekcie niemal 50 tys. wokół nich, ponieważ zatrudnienie znajdują zarówno poddostawcy, jak i kooperanci. WSSE stała się kołem zamachowym regionalnej gospodarki" - powiedziała wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

W mijającym roku WSSE została rozszerzona o ponad 480 ha, m.in. we Wrześni i Nowej Rudzie (Dolnośląskie). W sumie "Invest-Park" ma dziś niemal 2650 ha gruntów inwestycyjnych, z czego ponad tysiąc ha czeka na zagospodarowanie.

W 2014 r. powstały na terenie WSSE cztery hale produkcyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw. Powstały one w Kłodzku, Bolesławcu oraz Nowej Rudzie. "Obserwujemy zdecydowanie większe niż kilka lat temu zainteresowanie małych i średnich firm polskich działalnością w specjalnych strefach ekonomicznych (...) Wałbrzyska strefa buduje hale produkcyjne, co ma ogromne znaczenie w sytuacji, gdy udział wydatków na nieruchomości w kosztach tych przedsiębiorstw jest niekorzystnie wysoki w porównaniu ze średnią europejską" - tłumaczyła Antoniszyn-Klik.

Jak poinformowała prezes WSSE "Invest-Park" Barbara Kaśnikowska, w przyszłym roku ma zostać wydanych co najmniej 25 zezwoleń na działalność gospodarczą. "Już teraz prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkunastoma inwestorami. Zakładamy, że przyszłoroczne zezwolenia zagwarantują stworzenie minimum 1,2 tys. miejsc pracy i miliardowe nakłady inwestycyjne" - powiedziała Kaśnikowska.

  • 1
  • 2
  • były frajer :( .. 2015-01-05 15:07:08
    WSZYSTKO TO PIC NA WODĘ FOTOMONTAŻ :(.. JAK TA CAŁA MAFIJNA , ZBRODNICZA " 3 er pe " :(.. ELDORADO DLA CWANIAKÓW ZŁODZIEI , ZDRAJCÓW I OSZUSTÓW ! .. A NAIWNYM FRAJEROM WIATR W ŚLEPIA :( ...

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA