PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Napływ inwestycji zagranicznych do Polski będzie większy niż przed rokiem

  • Autor: PAP
  • 12 sie 2014 18:33

Konflikt polityczny między Rosją a Ukrainą stymuluje napływ inwestorów zagranicznych do Polski, w tym do wschodniej Polski - uważa dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych PAIiIZ, Iwona Chojnowska-Haponik.

REKLAMA

"Wydarzenia na Wschodzie z pewnością nie odbijają się negatywnie na napływie BIZ do Polski. Takiej tendencji nie odnotowujemy. Paradoksalnie widać wręcz zwiększone zainteresowanie naszym krajem inwestorów, którzy działają na Ukrainie. Dotyczy to zarówno inwestorów ukraińskich, jak i międzynarodowych. Te firmy przezornie chcą zmniejszyć ryzyko i szukają nowych lokalizacji dla swoich przedsiębiorstw. Stąd ich zainteresowanie Polską, a szczególnie Polską Wschodnią" - powiedziała we wtorek PAP Chojnowska-Haponik.

Jej zdaniem, napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski będzie w 2014 r. większy niż przed rokiem.

"Mamy za sobą wyjątkowo udane I półrocze, gdyż wiele firm chciało zdążyć z inwestycjami przed końcem okresu gwarantującego inwestorom ulgi. W II półroczu dynamika inwestycji może nieco wyhamować. W I połowie roku dominowały inwestycje kapitałochłonne, o dużej wartości. W II połowie roku należy się spodziewać inwestycji generujących większą liczbę nowych miejsc pracy" - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA