PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nie było chętnych na działki na Półwyspie Helskim

  • Autor: PAP
  • 12 lut 2013 17:32

Nikt nie był zainteresowany nabyciem działek na Półwyspie Helskim wystawionych na sprzedaż przez Agencję Mienia Wojskowego (AMW). Agencja poinformowała PAP, że przed wtorkowym przetargiem nie wpłynęło wadium na żadną z 20 działek.

REKLAMA

Rzeczniczka AMW Małgorzata Golińska poinformowała we wtorek PAP, że do sprzedaży wystawiono 20 działek o powierzchni od tysiąca m. kw. do prawie jednego hektara. Cena wywoławcza wszystkich terenów o łącznej powierzchni prawie 6 hektarów przeznaczonych do sprzedaży wynosiła prawie 35 mln złotych. Ceny wywoławcze wahały się od 700 tys. zł do ok. 6 mln zł. Warunkiem przystąpienia do licytacji była wpłata wadium w wysokości od 11 do 13 procent ceny wywoławczej.

Golińska poinformowała, że będzie ogłoszony kolejny przetarg, prawdopodobnie na przełomie kwietnia i maja. Zapowiedziała, że "będzie rozważane obniżenie ceny wywoławczej działek".

Powojskowy teren przy ulicy Przybyszewskiego w Helu Agencja Mienia Wojskowego już kilka razy wystawiała na sprzedaż. Pomimo obniżania ceny, nie było chętnych do jej nabycia. Podczas ostatniego przetargu (w lipcu 2011 r.) cena wynosiła ponad 29 mln zł.

Po tym przetargu Agencja podzieliła teren na 20 działek. We wtorek w gdyńskim oddziale AMW miał się odbyć pierwszy przetarg podzielonych już działek.

Dzięki decyzji o warunkach zabudowy, wydanej przez władze Helu we wrześniu 2011 roku, na tym terenie mogą powstać nowoczesne i komfortowe osiedla mieszkaniowe z zapleczem usługowym. Obecnie, zgodnie z informacją opublikowaną przez miasto Hel w kwietniu 2012 r., trwają już zaawansowane prace związane z uchwaleniem dla tego terenu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Golińska poinformowała, że teren nie przylega bezpośrednio do plaży, ale położony jest bardzo blisko plaży na Półwyspie Helskim.

Teren wystawiony na sprzedaż był do 2006 roku w dyspozycji 9. Flotylli Obrony Wybrzeża. 93 procent kwoty uzyskanej ze sprzedaży mienia powojskowego przekazywane jest na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych. W ciągu kilkunastu lat swojej działalności AMW odprowadziła na ten cel prawie 1,5 mld złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA