PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nie tylko Amerykanie i Niemcy. Kto chce inwestować w Polsce?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 maj 2016 13:48

Nie tylko Amerykanie i Niemcy. Kto chce inwestować w Polsce? Fot. Fotolia

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych prowadzi obecnie 183 projektów inwestycyjnych, które zakładają wydanie nawet 3,7 mld euro w Polsce. Przedstawiamy szczegóły możliwych inwestycji.

REKLAMA

Najbardziej aktywną grupą inwestorów w Polsce pozostają firmy z USA. PAIiIZ prowadzi obecnie 43 projekty o potencjalnej wartości 485 mln euro. Dzięki nim pracę znajdzie ponad 9,1 tys. osób.

Na drugim miejscu pod względem liczby inwestycji plasują się firmy z Niemiec. 24 potencjalne projekty zainwestują nawet 932 mln euro, co jest rekordową kwotą spośród wszystkich nacji. Pracę w niemieckich inwestycjach może znaleźć ponad 4,4 tys. Polaków.

Trzecie miejsce zajmuje Japonia oraz Korea Południowa. PAIiIZ prowadzi po 10 projektów z obu krajów. Japończycy mogą wydać 167, a Koreańczycy 370 mln euro. Łącznie pracę znajdzie w nich ponad 5,4 tys. osób.

Na liście najbardziej aktywnych inwestorów pojawiają się m.in.: Włochy, Szwajcaria i Wielka Brytania (po 9 projektów), Polska (8 projektów) i Finlandia (7 projektów).

Jeśli chodzi o branże, najwięcej inwestycji planowanych jest w segmencie BSS, czyli usług dla biznesu. W jego ramach planowanych jest 68 inwestycji o wartości 149 mln euro. Potencjalne zatrudnienie to ponad 18,3 tys. osób. 

Na drugim miejscu pod względem liczby inwestycji, ale na pierwszym pod względem potencjalnych nakładów jest branża motoryzacyjna. W ramach 33 projektów wydanych zostanie prawie 1,3 mld euro. Zatrudnienie znajdzie ponad 9,2 tys. osób.

Trzecia lokata należy do sektora B&R, w ramach którego powstanie 14 inwestycji o wartości ponad 65 mln euro. Kolejne branże to m.in. spożywcza (13 projektów, 370 mln euro), lotnicza (7 projektów, 360 mln euro), elektroniczna i materiałów budowlanych (po 5 projektów, łącznie 160 mln euro).


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA