PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Niemiecki region chce przyciągnąć... polskich inwestorów

  • Autor: PAP
  • 28 kwi 2016 16:14

Niemiecki region chce przyciągnąć... polskich inwestorów Fot. Fotolia

Największy pod względem liczby mieszkańców niemiecki land – Nadrenia Północna-Westfalia otwiera w Polsce swoje pierwsze w UE przedstawicielstwo i zaprasza polskie firmy do inwestowania. Firmy mogą liczyć na bezpłatne wsparcie przy zakładaniu i prowadzeniu działalności na terenie tego landu.

REKLAMA

Nadrenia Północna-Westfalia (NPW) jest najsilniejszym gospodarczo krajem związkowym Niemiec. Przedstawicielstwo w Polsce będzie pierwszym, który land otwiera w Unii Europejskiej. "Polska uchodzi za lokomotywę wzrostu gospodarczego w Unii Europejskiej. Eksperci prognozują, że do 2017 r. jej PKB będzie rosło w tempie 3,5 proc. Wejście do Nadrenii Północnej-Westfalii daje polskim firmom szansę na szybki rozwój także na niemieckim rynku" - powiedział dr Günther Horzetzky, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki NPW, który wziął udział w konferencji z okazji otwarcia przedstawicielstwa.

Jak dodał, stosunki między Polską a Nadrenią Północną-Westfalią mają długą historię i żyją nie tylko za sprawą współpracy gospodarczej, ale też dzięki silnej społeczności polskiego pochodzenia zamieszkałej w tym landzie. "Tym bardziej cieszymy się, że w roku 25-lecia polsko-niemieckiego traktatu sąsiedzkiego dojrzewa owoc naszej współpracy w postaci oddziału NRW.INVEST w Polsce" - podkreślił.

Dotychczas oddziały NRW.INVEST działały przede wszystkim w Ameryce Północnej (USA) oraz Azji (Korea Południowa, Chiny, Japonia, Indie) a w Europie - w Turcji i Rosji.

"Otwarcie biura NRW.INVEST w Warszawie to czytelny sygnał, że nasz zachodni sąsiad dostrzega i docenia rosnący potencjał polskich przedsiębiorstw, które dojrzały do ekspansji zagranicznej. Polska dyplomacja ekonomiczna będzie tę ekspansję wspierać" - powiedziała podczas uroczystości wiceminister spraw zagranicznych Katarzyna Kacperczyk.

Dziś na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii działa ponad 300 przedsiębiorstw z polskim kapitałem, m.in. znane firmy, takie jak Inglot, Amica International, Forte Möbel, Meyra i Sanplast, które łącznie zatrudniają ponad 3 tys. pracowników. Nadrenia Północna-Westfalia należy do najważniejszych lokalizacji biznesowych dla polskich inwestorów w Niemczech. W ostatnich latach NRW.INVEST wspierała rozpoczęcie działalności gospodarczej polskich przedsiębiorstw przede wszystkim z branż: IT, engineering, usługi techniczne, budowa maszyn i urządzeń.

"Polska gospodarka od lat wzmacnia swoją innowacyjność i konkurencyjność. Czyni to Polskę atrakcyjnym partnerem dla przemysłu NPW. Chcemy przekonywać polskich inwestorów do aktywności na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii m.in. w dobrze rokującym obszarze przemysłu 4.0. Oceniamy, że Polska jest jednym z krajów o największym potencjale do ekspansji" - powiedziała Petra Wassner, prezes NRW.INVEST GmbH.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA