PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nieruchomość po Fabryce Łączników w Radomiu ponownie wystawiona na sprzedaż

  • Autor: PAP
  • 27 cze 2013 20:06

Majątek upadłej Fabryki Łączników w Radomiu został wystawiony na sprzedaż. Cena minimalna nieruchomości wraz z budynkami, maszynami, wyposażeniem i zapasami magazynowymi wynosi 22 mln 680 tys. zł - poinformowała PAP w czwartek syndyk Regina Płochocka.

REKLAMA

Będzie to już trzecia próba sprzedaży majątku radomskiego zakładu. Początkowo cena wynosiła ok. 37 mln zł, a za drugim razem obniżono ją do ok. 28 mln zł, jednak chętnych na zakup majątku przedsiębiorstwa nie było.

"Zależy nam na tym, by sprzedać zakład w całości tak, aby nowy nabywca uruchomił produkcję i ludzie znaleźli pracę" - podkreśliła Płochocka.

Na sprzedaż wystawiono nieruchomość zajmującą 120 tys. mkw., wraz z budynkami o powierzchni blisko 38 tys. mkw., maszyny, urządzenia, wyposażenie techniczno-administracyjne oraz niewielkie zapasy magazynowe. Oferty kupna będą przyjmowane do 18 lipca, a ich rozpatrzenie odbędzie się 26 lipca.

Sprawą przeprowadzonej w połowie 2010 r. prywatyzacji radomskiego fabryki zajmuje się CBA. Wnioskował o to senator PiS Wojciech Skurkiewicz, który uważa, że przy prywatyzacji zakładu mogło dojść do złamania prawa.

W 2010 r. fabrykę kupiła spółka Ferro Masz Invest z siedzibą w Warszawie; zapłaciła 80 gr za akcję, czyli za pakiet 85 proc. niecałe 1,5 mln zł. Inwestor zobowiązał się do nieobniżania kapitału zakładowego spółki, utrzymania zatrudnienia i niezbywania tej firmy przez 12 miesięcy. W lutym 2012 r. sąd ogłosił upadłość zakładu. Pracę straciło wówczas blisko 400 osób. Zadłużenie zakładu w stosunku do różnych wierzycieli wynosi 37 mln zł. 2,5 mln zł zakład winien jest pracownikom, m.in. z tytułu niewypłaconych nagród jubileuszowych i różnego rodzaju dodatków pracowniczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA