PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nieruchomości na skraju cypla helskiego wystawione na sprzedaż

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sty 2013 07:42

Nieruchomości na skraju cypla helskiego wystawione na sprzedaż

12 lutego odbędzie się licytacja działek położonych na helskim cyplu przy ul. Przybyszewskiego. To jedne z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w kraju, które po raz pierwszy po podziale, trafią pod młotek. Przetarg przygotowuje AMW.

REKLAMA

Na nabywców czeka 16 pozycji przetargowych o łącznej wartości blisko 35 mln złotych. Za największą z nich potencjalny kontrahent będzie musiał wyłożyć co najmniej 6 mln złotych. Cena wywoławcza najmniejszej działki wynosi 700 tys. złotych. W przetargu może wziąć udział każdy, kto do 6 lutego 2013 roku wpłaci wadium w wysokości określonej w ogłoszeniu.

Grunty zlokalizowane przy ul. Przybyszewskiego mogą zostać zabudowane inwestycjami związanymi z budownictwem mieszkaniowym, usługami oraz turystyką i rekreacją. Ich łączna powierzchnia to 5,8 ha. Ceny wahają się od 700 tys. złotych za działkę o powierzchni blisko 1000 mkw. do 6 mln złotych za teren o powierzchni prawie 1 ha.

Dzięki decyzji o warunkach zabudowy wydanej we wrześniu 2011 roku będą tam mogły powstać w przyszłości osiedla mieszkaniowe z zapleczem usługowym. Obecnie, zgodnie z informacją opublikowaną przez miasto Hel w kwietniu 2012 roku, trwają już zaawansowane prace związane z uchwaleniem dla tego terenu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

W ofercie AMW wciąż znajdują się też inne nieruchomości usytuowane na Półwyspie Helskim. Chodzi m.in. o działki przy ul. Kuracyjnej. Pierwszą z nieruchomości stanowią dwie działki położone w zabudowanej części cypla, nieopodal jednej z największych atrakcji turystycznych miasta - latarni morskiej. Większą z nich o powierzchni 1,86 ha wyceniono na 3 mln 900 tys. złotych. Za mniejszą o wielkości niespełna 0,6 ha, trzeba będzie zapłacić ponad 1 mln 900 tys. złotych. Teren po byłej strzelnicy zlokalizowany jest przy wjeździe do miasta, w odległości niespełna 600 m od plaży. Cena wywoławcza za 5,7 ha ziemi wynosi 4 mln 700 tys. złotych. Obie nieruchomości znajdują się obecnie na etapie wykazu, a okazja do ich zakupu pojawi się w II kwartale br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA