PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Novigo zainwestuje w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  • Autor: PAP
  • 21 lut 2014 16:01

18 mln zł ma zainwestować spółka NOVIGO, która uzyskała w piątek zezwolenie na rozpoczęcie działalności w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (Podlaskie) - poinformowała w piątek rzeczniczka strefy Ewa Sokólska.

REKLAMA

Spółka NOVIGO z podwarszawskich Marek zamierza produkować w podstrefie Suwałki wyroby z drewna, głównie wieszaki do ubrań. Inwestor zaplanował realizację swojego projektu w dwóch etapach.

"Najpierw inwestor wyposaży w park maszynowy wynajętą na terenie strefy halę i rozpocznie w niej produkcję. Dopiero w następnej kolejności zakupi nieruchomość na terenie strefy ekonomicznej, na której wybuduje własny zakład produkcyjny" - powiedział PAP Robert Żyliński, prezes SSSE.

Realizacja inwestycji potrwa do kwietnia 2015 roku. Spółka zadeklarowała również zatrudnienie co najmniej 18 pracowników. To pierwsze zezwolenie wydane w tym roku. Zarząd strefy spodziewa się kolejnych wiosną.

"Mimo, że to dopiero początek roku, to już dostrzegamy większe zainteresowanie naszymi terenami, częściowo ma to związek ze zmianą mapy pomocy regionalnej - dodał Żyliński.

Zgodnie z nowymi wytycznymi Komisji Europejskiej w zakresie pomocy na lata 2014-2020 od lipca tego roku obowiązywać mają nowe maksymalne poziomy unijnego wsparcia. Dla większości regionów Polski będą one niższe niż dotychczas średnio o 15 punktów procentowych. Poziom ten nie zostanie zmieniony tylko w województwach: lubelskim, podkarpackim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

W 2013 r. suwalska strefa wydała 10 zezwoleń. Firmy zobowiązały się, że zainwestują 251,8 mln zł i utworzą blisko 300 nowych miejsc pracy.

Suwalska SSE powstała 18 lat temu. Ma obecnie siedem podstref w trzech województwach: podlaskim (Suwałki, Grajewo, Białystok i Łomża), warmińsko-mazurskim (Ełk i Gołdap) i mazowieckim (Małkinia Górna).

Obecnie działalność w SSSE prowadzą w sumie 74 firmy, które zatrudniają ponad 6 tys. osób. Wartość inwestycji przekroczyła 1,9 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA