PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Novigo zainwestuje w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  • Autor: PAP
  • 21 lut 2014 16:01

18 mln zł ma zainwestować spółka NOVIGO, która uzyskała w piątek zezwolenie na rozpoczęcie działalności w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (Podlaskie) - poinformowała w piątek rzeczniczka strefy Ewa Sokólska.

REKLAMA

Spółka NOVIGO z podwarszawskich Marek zamierza produkować w podstrefie Suwałki wyroby z drewna, głównie wieszaki do ubrań. Inwestor zaplanował realizację swojego projektu w dwóch etapach.

"Najpierw inwestor wyposaży w park maszynowy wynajętą na terenie strefy halę i rozpocznie w niej produkcję. Dopiero w następnej kolejności zakupi nieruchomość na terenie strefy ekonomicznej, na której wybuduje własny zakład produkcyjny" - powiedział PAP Robert Żyliński, prezes SSSE.

Realizacja inwestycji potrwa do kwietnia 2015 roku. Spółka zadeklarowała również zatrudnienie co najmniej 18 pracowników. To pierwsze zezwolenie wydane w tym roku. Zarząd strefy spodziewa się kolejnych wiosną.

"Mimo, że to dopiero początek roku, to już dostrzegamy większe zainteresowanie naszymi terenami, częściowo ma to związek ze zmianą mapy pomocy regionalnej - dodał Żyliński.

Zgodnie z nowymi wytycznymi Komisji Europejskiej w zakresie pomocy na lata 2014-2020 od lipca tego roku obowiązywać mają nowe maksymalne poziomy unijnego wsparcia. Dla większości regionów Polski będą one niższe niż dotychczas średnio o 15 punktów procentowych. Poziom ten nie zostanie zmieniony tylko w województwach: lubelskim, podkarpackim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

W 2013 r. suwalska strefa wydała 10 zezwoleń. Firmy zobowiązały się, że zainwestują 251,8 mln zł i utworzą blisko 300 nowych miejsc pracy.

Suwalska SSE powstała 18 lat temu. Ma obecnie siedem podstref w trzech województwach: podlaskim (Suwałki, Grajewo, Białystok i Łomża), warmińsko-mazurskim (Ełk i Gołdap) i mazowieckim (Małkinia Górna).

Obecnie działalność w SSSE prowadzą w sumie 74 firmy, które zatrudniają ponad 6 tys. osób. Wartość inwestycji przekroczyła 1,9 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA