PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowa formuła SSE będzie stawiać na jakość miejsc pracy

  • Autor: PAP
  • 28 wrz 2017 17:37

Nowa formuła SSE będzie stawiać na jakość miejsc pracy Fotolia

Przygotowując Polską Strefę Inwestycji, czyli specjalną strefę ekonomiczną na terenie całej Polski, rząd stawia na "jakość miejsc pracy" - zapowiedział wiceszef MR Tadeusz Kościński w czwartek w Sejmie. Szczególnie premiowane będą inwestycje w miastach średnich - wskazał.

REKLAMA

Sejm wysłuchał w czwartek informacji bieżącej na temat Polskiej Strefy Inwestycji jako koncepcji zwolnień od podatku dochodowego.

O informację tę wnosił klub PiS. Występujący w imieniu tego klubu Wojciech Zubowski nawiązał do niedawnej sejmowej debaty o Specjalnych Strefach Ekonomicznych, w ramach której wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiadała zmiany w modelu funkcjonowania SSE. Było to uzupełnienie zapowiedzi wicepremiera Mateusza Morawieckiego z Forum Ekonomicznego w Krynicy, że niebawem specjalną strefą ekonomiczną miałaby stać się cała Polska.

Zubowski pytał m.in. o założenia zmiany sposobu działania dotychczasowych SSE i o to, jak to zmieni sytuację osób obecnie zatrudnionych w SSE.

Występujący w imieniu rządu wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński podkreślał, że jednym z celów rządu, zawartym w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, jest stymulowanie "wysokojakościowych" inwestycji, które zapewnią nowe miejsca pracy.

Inwestycje już nie tylko u "wybranych"

W ramach nowej koncepcji Polskiej Strefy Inwestycji, mówił, przedsiębiorcy nadal będą mieli możliwość otrzymania zwolnienia z podatku dochodowego na realizację nowych inwestycji, tak jak to jest w SSE. - W przeciwieństwie do dotychczasowego systemu, przedsiębiorca będzie mógł starać się o ulgę na dowolnym terenie, na którym można prowadzić działalność gospodarczą - mówił wiceminister rozwoju.

Skończy się zatem proces zmiany granic SSE, choć nie ulegnie zmianie liczba stref oraz spółek nimi zarządzających. Spółki te będą jednak wspierać inwestorów "na terenach im przypisanych".

Wyeliminowana zostanie jednak sytuacja, mówił, że niektóre gminy lub powiaty nie mają żadnych stref, a inne mają na swoim terytorium po kilka.

- Tereny w całej Polsce staną się bardziej dostępne dla inwestorów, a decyzja o przyznaniu ulgi podatkowej będzie wydawana sprawnie i szybko, maksymalnie w ciągu miesiąca - zapowiadał Kościński.

Ulgi wyższe tam, gdzie wyższe bezrobocie

Inwestycja oceniana będzie przez pryzmat wysokości nakładów inwestycyjnych oraz tego, czy spełniają kryteria jakościowe. Co do nakładów inwestycyjnych, będą możliwe tym niższe, im wyższe jest bezrobocie na terenie, gdzie będzie miała pojawić się inwestycja.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA