PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowa lokalizacja pod inwestycje - podstrefa Suwalskiej SSE ma mieć ponad 8 ha

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 sty 2012 15:06

Nieco ponad 8 hektarów ma mieć podstrefa w Łomży (woj. podlaskie) Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, o której utworzenie zabiegają władze Łomży. Radni tego miasta określili granice tej podstrefy.

REKLAMA

Decyzja radnych otwiera drogę do zawarcia w sprawie podstrefy wymaganego porozumienia pomiędzy władzami Łomży, a zarządem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Po tej umowie zarząd suwalskiej strefy będzie mógł wystąpić do ministra gospodarki o zgodę na poszerzenie SSSE o podstrefę w Łomży.

Uchwała przyjęta w środę przez radnych Łomży zostanie teraz przedłożona zarządowi Suwalskiej SSE.

Łomżyńska podstrefa ma obejmować obszar 8,08 ha. To grunty przy ulicach Ciepłej (2,8 ha), Spokojnej (4,1 ha) oraz Akademickiej (ponad 1 ha) - poinformowała PAP rzeczniczka prezydenta Łomży Anna Sobocińska. Na uzbrojenie terenów przy Spokojnej i Akademickiej władze Łomży dostały w grudniu 2011 1,4 mln zł dotacji z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podlaskiego.

O pieniądze na uzbrojenie terenów przy Ciepłej, które mają wejść do strefy, ale też gruntów przy ulicach Wojska Polskiego i Meblowej, które do strefy nie wejdą, władze Łomży starają się o kolejną unijną dotację z RPO.

Inwestowaniem w podstrefie w Łomży jest zainteresowanych 6 firm z branży: stolarki okiennej, meblarskiej, motoryzacyjnej i przetwórstwa spożywczego.

Jak powiedział w środę PAP prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Robert Żyliński, do końca lutego powinien być już przygotowany wniosek do ministra gospodarki o poszerzenie strefy. Żyliński spodziewa się, że do końca maja być może będzie decyzja ministra w tej sprawie.

Suwalska SSE obchodziła w 2011 r. 15-lecie istnienia. Dotychczas w firmach, które ulokowały się w strefie, powstało 5,7 tys. miejsc pracy w 66 zakładach. Wartość poniesionych przez przedsiębiorców inwestycji to 1,6 mld zł. Wydano 167 zezwoleń na prowadzenie działalności.

SSSE to sześć podstref: Suwałki, Grajewo, Białystok (Podlaskie), Ełk i Gołdap (Warmińsko-Mazurskie) oraz Małkinia Górna (Mazowieckie). Strefa obejmuje prawie 342,8 ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA