PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe inwestycje w Kostrzyńsko-Słubickiej strefie

  • Autor: PAP
  • 12 lut 2014 09:57

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (K-SSSE) wydała w tym roku pierwsze dwa zezwolenia na prowadzenia działalności gospodarczej. Otrzymały je przedsiębiorstwa działające na jej terenie, które planują rozwijanie swoich firm.

REKLAMA

Wydatki inwestycyjne w wysokości ponad 11 mln zł w ciągu pięciu lat zadeklarowała firma Unipaco zajmująca się produkcją giętkich materiałów opakowaniowych wykorzystywanych przez różne branże. Zamierza powiększyć swój park maszynowy.

Słubicka spółka Transhand planuje w ciągu dwóch lat zainwestować co najmniej 2 mln zł w budowę nowej hali - to firma działająca w branży transportowej.

Obie wymienione inwestycje wygenerują nowe miejsca pracy.

W zeszłym roku na terenach K-SSSE wydano 19 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Ubiegające się o nie firmy zadeklarowały zainwestowanie w strefie 345 mln zł i stworzenie 300 miejsc pracy w perspektywie kilku najbliższych lat.

"Rok bieżący rozpoczął się intensywnymi poczynaniami inwestorów, którzy prowadzą już działalność na obszarze Strefy. Zarobione m.in. dzięki ulgom podatkowym pieniądze inwestują oni w rozwój swoich przedsiębiorstw. Sytuacja ta trwać będzie z pewnością do końca maja" - powiedział PAP dyrektor ds. marketingu w K-SSSE Andrzej Kail.

K-SSSE została utworzona w 1997 roku, jest spółką akcyjną z udziałem Skarbu Państwa i samorządów lokalnych z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą. Obecnie zajmuje ponad 1,5 tys. ha i jest zlokalizowana w 34 miejscowościach w woj.: lubuskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim.

Wysokość inwestycji poniesionych dotychczas przez firmy w tej strefie szacowana jest na 5,3 mld zł. Łącznie zatrudniają one 22 tys. 630 osób m.in. w branżach samochodowej, papierniczej, maszynowej i spożywczej. Dominują inwestorzy polscy i niemieccy, pozostali reprezentują kilkanaście innych krajów Europy Zachodniej i świata.

Kail przekazał, że w 2014 roku zgodnie z wnioskiem zarządu K-SSSE z lipca ub. roku obszar strefy powiększyć się ma o 152 ha. W wyniku zmiany granic powiększy się podstrefa Gorzów Wlkp. oraz zostaną utworzone nowe podstrefy: Dębno, Kamień Pomorski, Śmigiel, Krosno Odrzańskie, Strzelce, Drezdenko i Wągrowiec. Dodał, że zmiany granic powinny nastąpić 28 lutego 2014 r.

W ciągu prawie 17 lat funkcjonowania K-SSSE ośmiu inwestorów, mimo poniesionych nakładów, wycofało się z prowadzenia w niej działalności. Jednym z nich jest japoński koncern Funai, który zrezygnował z produkcji telewizorów w Nowej Soli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA