PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe inwestycje w Kostrzyńsko-Słubickiej strefie

  • Autor: PAP
  • 12 lut 2014 09:57

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (K-SSSE) wydała w tym roku pierwsze dwa zezwolenia na prowadzenia działalności gospodarczej. Otrzymały je przedsiębiorstwa działające na jej terenie, które planują rozwijanie swoich firm.

REKLAMA

Wydatki inwestycyjne w wysokości ponad 11 mln zł w ciągu pięciu lat zadeklarowała firma Unipaco zajmująca się produkcją giętkich materiałów opakowaniowych wykorzystywanych przez różne branże. Zamierza powiększyć swój park maszynowy.

Słubicka spółka Transhand planuje w ciągu dwóch lat zainwestować co najmniej 2 mln zł w budowę nowej hali - to firma działająca w branży transportowej.

Obie wymienione inwestycje wygenerują nowe miejsca pracy.

W zeszłym roku na terenach K-SSSE wydano 19 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Ubiegające się o nie firmy zadeklarowały zainwestowanie w strefie 345 mln zł i stworzenie 300 miejsc pracy w perspektywie kilku najbliższych lat.

"Rok bieżący rozpoczął się intensywnymi poczynaniami inwestorów, którzy prowadzą już działalność na obszarze Strefy. Zarobione m.in. dzięki ulgom podatkowym pieniądze inwestują oni w rozwój swoich przedsiębiorstw. Sytuacja ta trwać będzie z pewnością do końca maja" - powiedział PAP dyrektor ds. marketingu w K-SSSE Andrzej Kail.

K-SSSE została utworzona w 1997 roku, jest spółką akcyjną z udziałem Skarbu Państwa i samorządów lokalnych z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą. Obecnie zajmuje ponad 1,5 tys. ha i jest zlokalizowana w 34 miejscowościach w woj.: lubuskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim.

Wysokość inwestycji poniesionych dotychczas przez firmy w tej strefie szacowana jest na 5,3 mld zł. Łącznie zatrudniają one 22 tys. 630 osób m.in. w branżach samochodowej, papierniczej, maszynowej i spożywczej. Dominują inwestorzy polscy i niemieccy, pozostali reprezentują kilkanaście innych krajów Europy Zachodniej i świata.

Kail przekazał, że w 2014 roku zgodnie z wnioskiem zarządu K-SSSE z lipca ub. roku obszar strefy powiększyć się ma o 152 ha. W wyniku zmiany granic powiększy się podstrefa Gorzów Wlkp. oraz zostaną utworzone nowe podstrefy: Dębno, Kamień Pomorski, Śmigiel, Krosno Odrzańskie, Strzelce, Drezdenko i Wągrowiec. Dodał, że zmiany granic powinny nastąpić 28 lutego 2014 r.

W ciągu prawie 17 lat funkcjonowania K-SSSE ośmiu inwestorów, mimo poniesionych nakładów, wycofało się z prowadzenia w niej działalności. Jednym z nich jest japoński koncern Funai, który zrezygnował z produkcji telewizorów w Nowej Soli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA