PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe inwestycje w Suwalskiej SSE warte 245 mln zł

  • Autor: PAP
  • 24 cze 2014 17:38

245 mln zł zainwestują firmy, które otrzymały cztery nowe zezwolenia na działalność w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Trzy firmy już działają w strefie, czwarta jest nowym inwestorem - pierwszym, który będzie się lokował w najmłodszej podstrefie, w Łomży.

REKLAMA

Zezwolenie na rozwój działalności w podstrefie w Suwałkach dostała firma Malow, w podstrefie Ełk kolejne inwestycje przeprowadzą firmy Impress Decor oraz Eco-Progres. W Łomży zakład zbuduje miejscowa firma PHU Okleina. Łącznie firmy mają utworzyć 30 miejsc pracy - poinformowała we wtorek rzeczniczka Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Ewa Sokólska.

Łącznie, dotychczas w 2014 r. Suwalska SSE wydała dziewięć zezwoleń na prowadzenie działalności.

Zezwolenie dla firmy Malow jest dwusetnym wydanym w dotychczasowej działalności suwalskiej strefy. Malow - producent metalowych mebli działa w strefie niemal od początku jej istnienia. Firma czterokrotnie poszerzała dotąd zakres swojej działalności w Suwalskiej SSE i - jak podkreśla Sokólska - jest jedną z najbardziej aktywnych firm.

Tym razem Malow chce zbudować zakład, w którym będą produkowane metalowe multimedialne infokioski oraz szafki. Kioski mają mieć więcej możliwości niż inne obecne na rynku. "Urządzenie może być nośnikiem reklam, interaktywną tablicą, stacją wi-fi, albo wszystkim naraz. A do tego składa się z modułów i pozwala się dowolnie montować" - tłumaczy Sokólska. Do końca 2018 r. Malow zainwestuje 43 mln zł, konkrety określi przygotowywany biznesplan - informuje właściciel firmy Henryk Owsiejew.

W Ełku (Warmińsko-Mazurskie) 190 mln zł zainwestuje firma Impress Decor, producent dekoracyjnych papierów. Firma na razie nie chce zdradzać szczegółów związanych z tą inwestycją - poinformowała Sokólska.

Inna firma - Eco-Progres zainwestuje w Ełku 12,5 mln zł. Pieniądze będą przeznaczone na rozwój dotychczasowej produkcji. Firma zajmuje się wyrobem mebli skrzyniowych i szkieletowych.

Pierwsza inwestycja ruszy również w najmłodszej podstrefie Suwalskiej SSE w Łomży. PHU Okleina zbuduje w 2015 r. zakład, w którym będą produkowane elementy do mebli. Inwestycja ma kosztować - jak podawała wcześniej strefa - maksymalnie ok. 1,8 mln zł. Produkcja ma być możliwa w 2016 r.

Suwalska SSE działa od 17 lat. Obejmuje 375,6 hektarów w siedmiu podstrefach w trzech województwach: Suwałki, Grajewo, Białystok i Łomża w Podlaskiem; Ełk i Gołdap (Warmińsko-Mazurskie) oraz Małkinia Górna w województwie mazowieckim. W lipcu ma być złożony wniosek do Ministerstwa Gospodarki o powiększenie strefy, m.in. o blisko 70 ha w Białymstoku. O nowe podstrefy zabiega również wiele innych lokalnych samorządów.

W Suwalskiej SSE działalność prowadzi obecnie 81 firm, które zatrudniają ponad 6,3 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA