PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe pozwolenia na działaność w wałbrzyskiej strefie Invest-Park

  • Autor: PAP
  • 29 lip 2013 17:55

Siedem zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park zostało wręczonych w poniedziałek na Zamku Książ. Oznacza to przynajmniej 80 nowych miejsc pracy, informuje PAP.

REKLAMA

Kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park dotyczą: Bolesławca, Wołowa, Świdnicy, Dzierżoniowa, Nysy, Strzegomia i  Wałbrzycha i oznaczają inwestycje w wysokości ponad 168 mln zł.

Spośród przedsiębiorców, którzy w poniedziałek otrzymali zezwolenia, większość prowadzi już swoje zakłady na terenie strefy, a teraz zamierza je rozbudować, informuje PAP.

Jak powiedziała podczas poniedziałkowego spotkania podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, stoją za tym poważne decyzje o rozwoju, podejmowane przez inwestorów w trudnym czasie. - Warto podkreślić, że wydane dziś zezwolenia, a co za tym idzie udzielona pomoc publiczna, trafiają do polskich przedsiębiorstw. W większości przypadków są to reinwestycje. To, że przedsiębiorcy, którzy już prowadzą działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, chcą się rozwijać, rozszerzać działalność, zwiększać produkcję i zatrudnienie, dobrze świadczy o kondycji polskiej gospodarki. To także dowód akceptacji dla działania lokalnych samorządów i Invest-Parku - spółki zarządzającej wałbrzyską strefą, na co dzień współpracujących z przedsiębiorcami - oceniła.

Podczas uroczystości przedstawicielom firm zezwolenia wręczyła prezes WSSE "Invest-Park" sp. z o.o. Barbara Kaśnikowska wraz z Antoniszyn-Klik oraz członkiem zarządu województwa dolnośląskiego Jerzym Tutajem.

W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej od początku 2013 roku wydano czternaście nowych zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy utworzą tam ponad 660 miejsc pracy i zainwestują łącznie blisko 630 mln zł, informuje PAP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA