PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe tereny inwestycyjne w Skawinie czekają na inwestorów

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 kwi 2013 19:09

Zakończyła się budowa Parku Technologicznego Skawińskiego Obszaru Gospodarczego. Nowe tereny dla inwestorów na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Skawina przygotowała Skanska. Inwestycja kosztowała 23,7 mln zł brutto (19,3 mln netto).

REKLAMA

Skawiński Obszar Gospodarczy-Park Technologiczny położony jest na nieczynnym składowisku odpadów paleniskowych pochodzących z Elektrociepłowni „Skawina", które eksploatowano w latach 1964-1975. Dla rozpoczęcia działalności gospodarczej w tym miejscu niezbędne było doprowadzenie mediów do granicy Parku Technologicznego i pełne uzbrojenie terenu.

Prace budowlane na terenie SOG polegały na przekształceniu ponad 50-hektarowej powierzchni zdegradowanego, poprzemysłowego obszaru w kompleksowo funkcjonującą strefę gospodarczą. Skanska zrealizowała inwestycję w formule „projektuj i buduj", co oznacza, że najpierw wykonała projekt Strefy, a następnie przystąpiła do robót budowlanych i uzyskała decyzję o użytkowaniu SOG.

- Całość prac, łącznie z projektowaniem, budową oraz uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, trwała ok. 29 miesięcy. Założeniem projektu było podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej Skawiny poprzez rozwój infrastruktury technicznej i komunikacyjnej, co nastąpiło dzięki budowie sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, sanitarnej, energetycznej, teleinformatycznej i infrastruktury drogowej - mówi Dariusz Migała, dyrektor Zespołu Projektów, Skanska.

Jednocześnie z budową Parku Technologicznego na terenie SOG powstał Zakład Zagospodarowania Odpadów. - Wybudowaliśmy ponad 200-metrowy magazyn odbioru surowców wtórnych oraz magazyn odpadów niebezpiecznych. Powstał też plac składowy dla odpadów wielkogabarytowych o powierzchni ponad 180 mkw., stanowisko do magazynowania odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu AGD oraz miejsce do gromadzenia odpadów budowlanych - dodaje Dariusz Migała.

Na inwestycję na terenie Parku Technologicznego SOG zdecydowała się sama Skanska, która wybudowała na jednej z działek nowoczesną Wytwórnię Mas Bitumicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA