PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe tereny inwestycyjne w Skawinie czekają na inwestorów

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 kwi 2013 19:09

Zakończyła się budowa Parku Technologicznego Skawińskiego Obszaru Gospodarczego. Nowe tereny dla inwestorów na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Skawina przygotowała Skanska. Inwestycja kosztowała 23,7 mln zł brutto (19,3 mln netto).

REKLAMA

Skawiński Obszar Gospodarczy-Park Technologiczny położony jest na nieczynnym składowisku odpadów paleniskowych pochodzących z Elektrociepłowni „Skawina", które eksploatowano w latach 1964-1975. Dla rozpoczęcia działalności gospodarczej w tym miejscu niezbędne było doprowadzenie mediów do granicy Parku Technologicznego i pełne uzbrojenie terenu.

Prace budowlane na terenie SOG polegały na przekształceniu ponad 50-hektarowej powierzchni zdegradowanego, poprzemysłowego obszaru w kompleksowo funkcjonującą strefę gospodarczą. Skanska zrealizowała inwestycję w formule „projektuj i buduj", co oznacza, że najpierw wykonała projekt Strefy, a następnie przystąpiła do robót budowlanych i uzyskała decyzję o użytkowaniu SOG.

- Całość prac, łącznie z projektowaniem, budową oraz uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, trwała ok. 29 miesięcy. Założeniem projektu było podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej Skawiny poprzez rozwój infrastruktury technicznej i komunikacyjnej, co nastąpiło dzięki budowie sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, sanitarnej, energetycznej, teleinformatycznej i infrastruktury drogowej - mówi Dariusz Migała, dyrektor Zespołu Projektów, Skanska.

Jednocześnie z budową Parku Technologicznego na terenie SOG powstał Zakład Zagospodarowania Odpadów. - Wybudowaliśmy ponad 200-metrowy magazyn odbioru surowców wtórnych oraz magazyn odpadów niebezpiecznych. Powstał też plac składowy dla odpadów wielkogabarytowych o powierzchni ponad 180 mkw., stanowisko do magazynowania odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu AGD oraz miejsce do gromadzenia odpadów budowlanych - dodaje Dariusz Migała.

Na inwestycję na terenie Parku Technologicznego SOG zdecydowała się sama Skanska, która wybudowała na jednej z działek nowoczesną Wytwórnię Mas Bitumicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA