PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe wyzwania przed inwestorami w specjalnych strefach ekonomicznych

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 paź 2017 15:49

Nowa koncepcja wsparcia inwestycji na terenach Specjalnych Stref Ekonomicznych, przedstawiona przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, zdaniem Marka Michalika, prezesa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przyczyni się do większego uporządkowania geograficznego w strefach, wzmocni pozycję małych i średnich przedsiębiorstw, ale przed dużymi postawi większe niż dotychczas wymagania.   

REKLAMA

W Łódzkiej SSE z roku na rok wydawanych jest coraz więcej zezwoleń na prowadzenie działalności. I taka sytuacja powinna się utrzymać także po wprowadzeniu nowej ustawy, która będzie obowiązywała od przyszłego roku – uważa Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Wydaje nam się, że ta ustawa w żadnym razie nie dotyka małych i średnich przedsiębiorstw. Powoduje wręcz, że chyba większa ich ilość będzie mogła skorzystać z tych zezwoleń strefowych. Inaczej natomiast wygląda sprawa w przypadku dużych przedsiębiorców, ponieważ wobec nich będę stawiane większe niż dotychczas wymagania. Chodzi m.in. o wykazanie się większą ilością kreatywnych, innowacyjnych rozwiązań, tworzenia miejsc badawczo-rozwojowych, etc. Ciekawe jest to że zrównuje się tereny, które były własnością strefy czy gminy z terenami prywatnymi. Tak więc teoretycznie można powiedzieć, że w gminach, w których do tej pory nie było w ogóle strefy, będzie mogła tam powstać. Oczywiście pod warunkiem, że właściciel zaoferuje dobry projekt, a inwestor będzie nim zainteresowany – mówi Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA