PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe zezwolenia w krakowskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 21 lut 2018 16:15

Nowe zezwolenia w krakowskiej SSE Fot. pixabay

Włoski producent systemów hamulcowych Brembo oraz krajowy wytwórca kotłów centralnego ogrzewania Protech otrzymały zezwolenia  na prowadzenie działalności na jej terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

REKLAMA

Jak poinformowała  Krystyna Sadowska z Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza strefą, jest to kolejne zezwolenie wydane włoskiej firmie Brembo, która od 2013 roku w swojej fabryce w podstrefie w Niepołomicach produkuje elementy układów hamulcowych.

W jego ramach firma zobowiązała się wydać ponad 51 mln zł na inwestycje dotyczące zwiększenia mocy produkcyjnych związanych z wytwarzaniem bieżni i piast do tarcz hamulcowych wykorzystywanych w wielu markach samochodów.

Niepołomice są największą podstrefą krakowskiej SSE. Rozwijają się tam głównie firmy z branży motoryzacyjnej, jak m.in. MAN, Nidec, Meiller, Brembo.

Z kolei rodzinna firma Protech, działająca w branży kotłów centralnego ogrzewania dla klientów indywidualnych, kosztem co najmniej 25 mln zł rozbuduje swój zakład znajdujący się w podstrefie w Zatorze. Firma dotychczas zainwestowała tam ponad 45 mln zł i zatrudnia ponad 130 osób.

Według Sadowskiej zatorska podstrefa jest znakomitym przykładem parku przemysłowego stworzonego z myślą o małych i średnich polskich firmach.

Obecnie Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna składa się z 36 podstref znajdujących się na terenie 35 gmin. Obejmuje ponad 949 ha w województwach: małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

Od początku istnienia krakowskiej strefy wydano 259 takich zezwoleń, z czego 20 w 2017 r. Według danych na koniec zeszłego roku przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych wynoszących blisko 4,8 mld zł, z czego 4 mld zł firmy już zainwestowały w nowe projekty realizowane na terenie strefy. Ogółem powstało 29,2 tys. miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA