PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy inwestor w mieleckiej strefie ekonomicznej

  • Autor: PAP
  • 08 kwi 2013 16:08

14 mln zł zainwestuje na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu (Podkarpackie) firma Remog Polska. Spółka rozbuduje istniejący już w strefie zakład produkcyjny i zwiększy zatrudnienie o ponad 10 osób.

REKLAMA

Jak poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządzą mielecką SSE, spółka otrzymała już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.
Dla firmy to już drugie zezwolenie; pierwsze otrzymała w 2005 r. Spółka zamierza zainwestować 14 mln zł i rozbudować za tę sumę zakład produkcyjny oraz zbudować nową halę z niezbędną infrastrukturą i maszynami.

Będzie tam produkować m.in. aluminiowe bloki zaworów hydraulicznych przeznaczonych do układu sterowniczego skrzydeł w samolotach oraz zintegrowanych korpusów hydraulicznych do stacji przełączeniowych. Zakończenie inwestycji planowane jest w marcu 2015 roku.

Dzięki inwestycji firma zwiększy zatrudnienie o ponad 10 nowych pracowników. Łącznie zatrudniać będzie w zakładzie w Mielcu ponad 120 osób. Remog Polska jest producentem komponentów dla przemysłu lotniczego, hydrauliki przemysłowej i samochodowej. Firma wchodzi w skład niemieckiej grupy Remog Rudolf Erich Muller GmBH & CO KG.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, powstała w 1995 r. Strefa ma ponad 1,2 tys. ha i jest zlokalizowana w 23 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 5,4 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 20 tys. osób; wydano do tej pory ponad 230 zezwoleń na prowadzenie działalności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA