PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Obrali dobry kierunek. Łódzka strefa ekonomiczna otwarta na MSP

  • Autor: PAP
  • 18 paź 2017 15:30

Obrali dobry kierunek. Łódzka strefa ekonomiczna otwarta na MSP Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE

Już połowa z 200 firm w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej to mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Według wiceprezes ŁSSE Agnieszki Sygitowicz dobrze się stało, że ŁSSE otworzyła się na ten sektor, ułatwiając mu współpracę z korporacjami.

REKLAMA

Wspieranie rozwoju i poszerzenie oferty dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw to jeden z celów nowej strategii realizowanej przez ŁSSE od początku br. Władze spółki poinformowały w środę, że aktywne wspieranie tego sektora doceniane jest nie tylko na lokalnym rynku, ale również na arenie międzynarodowej.

- Nasze działania w obszarze małych i średnich przedsiębiorstw oraz mikroprzedsiębiorców zostały dostrzeżone przez należący do grupy Financial Times magazyn. W rankingu, w którym rywalizowało 70 specjalnych stref ekonomicznych z całego świata, ŁSSE otrzymała tytuł najlepszej strefy dla MSP w Europie i pierwsze w historii naszej spółki globalne polecenie dla tej grupy przedsiębiorców - powiedziała podczas briefingu prasowego wiceprezes ŁSSE Agnieszka Sygitowicz.

Jak podkreśliła, wyróżnienia to efekt wdrożenia i realizacji projektów Startup Spark i Strefa RozwoYou, które są bezpośrednio dedykowane dla sektora MSP - co jak zaznaczyła - jest nowością w funkcjonowaniu nie tylko łódzkiej SSE.

"Oferta strefowa w postaci uzyskania ulg od podatku dochodowego dla tego typu firm zawsze była postrzegana jako trudna do osiągnięcia ze względu na wielkość inwestycji, czy konieczność wybudowania zakładu. Pokazujemy jednak, że przedsiębiorstwa z sektora MSP są dla nas ważne i też mamy dla nich ofertę. To m.in. tworzenie sieci powiązań między małymi przedsiębiorstwami, a dużymi korporacjami, co jest jednym z wyzwań gospodarki 4.0, w której żyjemy" - wyjaśniła Sygitowicz.

Przykładem takiej kooperacji jest projekt Startup Spark, który łączy potencjał i kreatywności małych, innowacyjnych przedsiębiorstw, czyli start-upów z zasobami, infrastrukturą i doświadczeniem dużych koncernów. Obecnie uczestniczy w nim 25 start-upów, a liczba korporacyjnych partnerów wzrosła z czterech do siedmiu (m.in. Procter&Gamble, Wielton, Polska Grupa Energetyczna, Ericsson).

Kolejne realne wsparcie dla mniejszych przedsiębiorców polega na inwestycji w podnoszenie kwalifikacji kadry. W programie Strefa RozwoYou na dofinansowanie pracowników m.in. szkolenia, kursów i studiów do firm trafi w sumie 24 mln zł.

Łódzka SSE obejmuje powierzchnię ponad 1,4 tys. ha w 44 podstrefach leżących na terenach trzech województw: łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. W ciągu 20 lat działalności wydano w niej 315 zezwoleń na działalność dla 200 firm. Inwestorzy stworzyli ponad 36 tys. miejsc pracy, ponosząc nakłady na poziomie 15 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA