PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ogromne inwestycje w Kieleckim Parku Technologicznym

  • Autor: PAP
  • 25 sty 2018 16:25

Ogromne inwestycje w Kieleckim Parku Technologicznym fot. Fotolia

Budowa największego w Europie Środkowo-Wschodniej inkubatora technologicznego oraz inkubatora logistycznego to najbliższe plany inwestycyjne Kieleckiego Parku Technologicznego, który w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia.

REKLAMA

"Stawiamy na start-upy" - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej w Kielcach z okazji 10-lecia KPT dyr. Szymon Mazurkiewicz. "Chcemy wspierać biznes na każdym etapie jego rozwoju, od idei do ekspansji rynkowej. Chcielibyśmy, żeby park technologiczny był takim miejscem, gdzie biznes wszystkie usługi będzie miał na wyciągniecie ręki. Będzie takim wielofunkcyjnym terenem aktywności gospodarczej, z którego nie trzeba będzie wyjeżdżać, żeby skutecznie działać na wolnym rynku" - podkreślił Mazurkiewicz.

"W ostatnich miesiącach do parku spłynęło ponad 800 pomysłów z kraju i zagranicy na biznes. 60 z nich udało się nam wesprzeć merytorycznie, a 32 dostały dofinansowanie w wysokości 1 mln zł każdy" - poinformował. Dodał, że "KPT jest w przeddzień kontynuacji tego programu".

"Do tej pory na ten cel wydaliśmy prawie 5 mln euro. Ale aplikujemy o przyznanie nam z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 280 mln zł. Chcemy, aby Kielce były liderem tego przedsięwzięcia i zamierzamy wydać te pieniądze do 2024 roku na wsparcie działalności start-upowej" - zapewnił.

W tym celu na terenie parku powstanie California - największy inkubator technologiczny w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowy budynek o powierzchni 14 tys. m kw. będzie gotowy w połowie 2021 roku. Oprócz nowoczesnych powierzchni biurowych, znajdą się tam przestrzenie do nawiązywania biznesowych relacji - konferencyjna, coworkingowa i mentoringowa, a także zaplecze laboratoryjne i socjalne. Ostatnie piętro w całości stworzy strefę sportowo-rekreacyjną. Koszt inwestycji, dofinansowanej z funduszy europejskich, wyniesie około 85 mln zł. Budowa inkubatora ma ruszyć na przełomie 2018/19 roku.

W planach jest także budowa inkubatora logistycznego. "To inwestycja wynikająca z potrzeb start-upów, które się rozwijają i coraz częściej potrzebują powierzchni magazynowej. Chcemy wydać 20 mln zł na to, żeby taki inkubator szufladkowy powstał w naszym otoczeniu. Inwestycja jest jeszcze w fazie koncepcyjnej. Tego typu rozwiązania funkcjonują już m.in. w USA" - zaznaczył Mazurkiewicz.

Dyr. KPT poinformował też, że powierzchnia terenów inwestycyjnych kieleckiego parku wynosi obecnie 10 ha i została już zagospodarowana. Kolejne 40 ha jest uzbrajane i w połowie roku zostanie udostępnione przedsiębiorcom.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA