PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Olsztyn obniżył cenę półwyspu Lalka o 2 mln zł

  • Autor: PAP
  • 27 mar 2013 16:29

Po dwóch nieudanych próbach sprzedaży półwyspu Lalka nad Jeziorem Łańskim, zarząd powiatu olsztyńskiego obniżył cenę wywoławczą tej nieruchomości do 7 mln zł. Samorząd będzie szukał nabywcy na drodze rokowań.

REKLAMA

Jak poinformował PAP w środę Jacek Niedźwiecki ze starostwa w Olsztynie, negocjacje z inwestorami, którzy złożą oferty na kupno półwyspu Lalka, powinny odbyć się na początku lipca.

Zarząd powiatu zdecydował o takiej formie zbycia nieruchomości po niepowodzeniu dwóch przetargów nieograniczonych. W grudniu samorząd usiłował sprzedać półwysep za 9,7 mln zł. Przed ponownym przetargiem - planowanym na miniony poniedziałek - cenę wywoławczą zmniejszono do 8,99 mln zł. Jednak i tym razem nikt nie wpłacił wadium.

Dlatego teraz - jak wyjaśnił Niedźwiecki - zarząd powiatu postanowił obniżyć cenę wywoławczą do 7 mln zł. Za miesiąc ogłoszenie o rokowaniach zostanie zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej i na tablicy ogłoszeń w starostwie.

Olsztyński samorząd powiatowy przejął nieruchomość o powierzchni 15,8 ha w połowie 2012 roku. Wcześniej półwysep z ośrodkiem wypoczynkowym "Kormoran" pozostawał w zarządzie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Ministerstwo skarbu od 2010 r. wystawiało obiekt w przetargach. Po kilku nieudanych próbach sprzedaży tzw. trwały zarząd nad ośrodkiem został wygaszony. Wojewoda warmińsko-mazurski w imieniu Skarbu Państwa przekazał nieruchomość w formie darowizny powiatowi.

Na półwyspie znajduje się ośrodek wypoczynkowy z budynkiem hotelowym z 16 pokojami i dwoma domkami jednorodzinnymi, stajnią na pięć koni, wozownią i zabudowaniami gospodarczymi. W ośrodku jest niewielki basen i kuchnia z częścią restauracyjną.

Ośrodek "Kormoran" był częścią słynnego w PRL-u "imperium łańskiego", w którym wypoczywali ówcześni dygnitarze. W łańskich lasach polowali m.in. Bolesław Bierut, Nikita Chruszczow, Leonid Breżniew i Josip Broz Tito.

Olsztyńskie starostwo sprzedało wcześniej dwa inne ośrodki rządowe - "Cyrankę" za 5 mln zł oraz "Kormorana" w Mierkach za 12,2 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA