PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ostatnie grunty w białostockiej podstrefie

  • Autor: PAP
  • 17 wrz 2013 18:30

Trzy działki o łącznej powierzchni ponad 8 ha wystawiono na sprzedaż w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To ostatnie wolne grunty w białostockiej podstrefie.

REKLAMA

Ogłoszenia przetargowe ukazały się w biuletynie informacji publicznej miasta Białegostoku i na stronie SSSE. Przetargi mają być rozstrzygane w listopadzie i grudniu 2013 r.

Na sprzedaż wystawiono działki o powierzchni: 2,06 ha, 3,37 ha i 3,34 ha. Cena wywoławcza za najmniejszą wynosi 3,6 mln zł netto. Grunt pod inwestycje, o powierzchni 3,37 ha ma cenę wywoławczą 6 mln zł, natomiast działka o powierzchni 3,34 ha 5 mln 410 tys. zł netto. Czy ostatnie działki znajdą nabywców będzie wiadomo 18. i 29. listopada oraz 10. grudnia.

Wiceprezes Suwalskiej SSSE odpowiedzialny za podstrefę Białystok Zbigniew Góralczyk poinformował, że każdą z działek o powierzchni około 3 ha interesują się po dwie firmy. Jak to określono w przekazanym PAP we wtorek komunikacie - jedna z tych firm to bardzo duży i popularny inwestor z kapitałem zagranicznym; druga firma jest lokalna i prowadzi unikalną produkcję na światowym poziomie. Pozostałe zainteresowane firmy są z branż: motoryzacyjnej, poligraficznej oraz nowoczesnych technologii, w tym technologii informatycznych.

Zarządzający Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną podkreślają, że w związku z dużym zainteresowaniem inwestorów gruntami pod inwestycje w strefie, należałoby myśleć o pozyskaniu kolejnych gruntów, które mogłyby być włączone do strefy. Prezes SSSE Robert Żyliński przypomina, że władze miasta, które będą podejmowały ostateczne decyzje w tej sprawie, składały już wcześniej takie deklaracje. SSSE byłaby np. zainteresowana gruntami o powierzchni 23 ha, obok podstrefy, które powstały w ramach budowy Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Budowa parku obejmowała uzbrojenie tych terenów.

- Tak duża inicjatywa byłaby bardzo ciekawym poszerzeniem oferty miasta i dałaby większe możliwości przedsiębiorcom - dodaje w komunikacie prezes Robert Żyliński.

Podstrefa Białystok SSSE ma powierzchnię 30 ha, została utworzona w grudniu 2008 roku. Od jesieni 2012 roku działają tam pierwsze firmy: poligraficzna Masterpress oraz Bianor, która produkuje m.in. obudowy z tworzyw sztucznych na potrzeby sprzętu AGD.

Trwa budowa trzech hal produkcyjnych i części biurowej Bison Chucks SA, Hartowni Białystok SA i Odlewni Białystok SA - trzech spółek wywodzących się z białostockiej fabryki przyrządów i uchwytów Bison-Bial. Grunty mają też nabyte firma KAN i NIBE Biawar, ale nie rozpoczęły jeszcze inwestycji - poinformowała PAP rzeczniczka SSSE Ewa Sokólska.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z czternastu stref w Polsce. Na jej terenie działa 71 firm. SSSE zajmuje 343 ha w sześciu podstrefach: Suwałki, Białystok, Grajewo (Podlaskie), Ełk i Gołdap w województwie warmińsko-mazurskim, a także Małkinia Górna (woj. mazowieckie). W ciągu blisko 17 lat funkcjonowania firmy zainwestowały w strefie około 1,8 mld zł i utworzyły 6 tys. miejsc pracy. W najbliższym czasie ma zostać formalnie powołana podstrefa Łomża (Podlaskie).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA