PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Oświęcim rozbudowuje strefę aktywności gospodarczej

  • Autor: PAP
  • 01 paź 2012 19:12

Samorząd Oświęcimia zawarł umowę z firmą Sko-Bud z Krakowa, która za blisko 11 mln zł rozbuduje miejską strefę aktywności gospodarczej Nowe Dwory - poinformowała rzecznik oświęcimskiego magistratu Katarzyna Kwiecień.

REKLAMA

Latem bieżącego roku samorząd Oświęcimia zadecydował o poszerzeniu istniejącej w mieście strefy Nowe Dwory z 30 do 50 ha. Dodatkowy teren zostanie oświetlony, skanalizowany oraz wyposażony w drogę serwisową. Do 2015 roku powstanie tam także - drugi w strefie - inkubator przedsiębiorczości.

"Inwestycja zakończy się w 2015 roku. Docelowo na blisko 50 ha będą działać dwa inkubatory przedsiębiorczości i Lokalne Centrum Biznesu. Planowany profil miejskiej strefy gospodarczej to firmy z branży: chemicznej, logistycznej oraz transportu i spedycji" - powiedział p.o. prezydenta Oświęcimia Janusz Chwierut.

Rzecznik magistratu Katarzyna Kwiecień powiedziała, że inwestycja zostanie zrealizowana w systemie +zaprojektuj i wybuduj+. "Najbliższe miesiące firma budowlana poświęci na przygotowanie najpierw koncepcji, później dokumentacji projektowej, a następnie na uzyskanie pozwolenia na budowę. Kolejnym krokiem będzie przystąpienie do budowy drogi i inkubatora, co zdaniem wykonawcy możliwe będzie w drugiej połowie 2013 roku" - powiedziała Kwiecień.

Zdaniem p.o. prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta rozbudowa strefy ma się przyczynić do rozwoju gospodarczego miasta i jest traktowana priorytetowo. "Mają tu powstać nowe firmy i miejsca pracy. To jest najważniejsze wyzwanie, przed jakim obecnie stoimy. Mamy na ten projekt około 6 mln zł z funduszy Unii Europejskiej. Z budżetu miasta przeznaczymy na ten cel około 5 mln zł" - powiedział.

W strefie aktywności gospodarczej Nowe Dwory w jej dotychczasowych granicach ulokowało się 25 firm z branży hurtowej, meblowej, motoryzacyjnej, transportowej i budowlanej. Dodatkowo w inkubatorze przedsiębiorczości działają 33 firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA