PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Outsourcing dla administracji - dobry pomysł dla Śląska

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 sty 2015 13:11

Dalszy rozwój aglomeracji górnośląskiej wymaga dobrze zaplanowanych i zrealizowanych strategii. Taki impuls może dać ogłoszony przez premier Ewę Kopacz "Plan dla Śląska". - To dobre rozwiązanie, ale musi się opierać na dotychczasowych założeniach i powinno wykorzystać ciekawe i innowacyjne pomysły - komentuje Paweł Tynel partner, dział doradztwa podatkowego EY.

REKLAMA

Zdaniem przedstawiciela EY głównym wyzwaniem, jakie stoi przed "Planem", jest konieczność stworzenia impulsów do rozwoju firm i tworzenia miejsc pracy. Jak dodaje Tynel istnieje rozwiązanie, które pozwoli na przyciągnięcie do Katowic nowych inwestorów. - To dobre miejsce dla działania administracji publicznej - skomentował.

- Ciekawym pomysłem jest pójście w kierunku outsourcingu nie tylko dla firm prywatnych, ale i administracji. Wyobraźmy sobie centrum, które obsługuje urzędy centralne czy samorządowe, lub też całą aglomerację - powiedział Paweł Tynel.

Zdaniem przedstawiciela EY pomysłów tego typu jest więcej. - Trzeba robić wszystko, by doprowadzić do rozwoju regionu - dodał.

Partner w EY dodaje, że kluczowe dla dalszego sukcesu Górnego Śląska jest przyciągnięcie młodych ludzi. - Młodzi najwyżej stawiają jakość życia. Oni chcą być w miejscach, które ich integrują i pozwalają się rozwijać. Czegoś takiego nie ma w Katowicach  - komentuje.

Trzeba stworzyć przestrzeń miejską, która zachęci młodych Polaków do spędzenia tu wolnego czasu.

Tynel wskazał outsourcing finansowy, IT oraz motoryzację jako branże, które mają przed sobą najlepsze perspektywy rozwoju w aglomeracji katowickiej. - Ciekawym kierunkiem jest także sektor medyczny, wykorzystujący doświadczenia np. w kardiochirurgii czy innych obszarach medycyny. - powiedział.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA