PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Outsourcing dla administracji - dobry pomysł dla Śląska

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 sty 2015 13:11

Dalszy rozwój aglomeracji górnośląskiej wymaga dobrze zaplanowanych i zrealizowanych strategii. Taki impuls może dać ogłoszony przez premier Ewę Kopacz "Plan dla Śląska". - To dobre rozwiązanie, ale musi się opierać na dotychczasowych założeniach i powinno wykorzystać ciekawe i innowacyjne pomysły - komentuje Paweł Tynel partner, dział doradztwa podatkowego EY.

REKLAMA

Zdaniem przedstawiciela EY głównym wyzwaniem, jakie stoi przed "Planem", jest konieczność stworzenia impulsów do rozwoju firm i tworzenia miejsc pracy. Jak dodaje Tynel istnieje rozwiązanie, które pozwoli na przyciągnięcie do Katowic nowych inwestorów. - To dobre miejsce dla działania administracji publicznej - skomentował.

- Ciekawym pomysłem jest pójście w kierunku outsourcingu nie tylko dla firm prywatnych, ale i administracji. Wyobraźmy sobie centrum, które obsługuje urzędy centralne czy samorządowe, lub też całą aglomerację - powiedział Paweł Tynel.

Zdaniem przedstawiciela EY pomysłów tego typu jest więcej. - Trzeba robić wszystko, by doprowadzić do rozwoju regionu - dodał.

Partner w EY dodaje, że kluczowe dla dalszego sukcesu Górnego Śląska jest przyciągnięcie młodych ludzi. - Młodzi najwyżej stawiają jakość życia. Oni chcą być w miejscach, które ich integrują i pozwalają się rozwijać. Czegoś takiego nie ma w Katowicach  - komentuje.

Trzeba stworzyć przestrzeń miejską, która zachęci młodych Polaków do spędzenia tu wolnego czasu.

Tynel wskazał outsourcing finansowy, IT oraz motoryzację jako branże, które mają przed sobą najlepsze perspektywy rozwoju w aglomeracji katowickiej. - Ciekawym kierunkiem jest także sektor medyczny, wykorzystujący doświadczenia np. w kardiochirurgii czy innych obszarach medycyny. - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA