PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PAIiIZ pomoże Łomży w promocji gospodarczej

  • Autor: PAP
  • 23 mar 2012 18:07

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) pomoże władzom Łomży (Podlaskie) w promocji gospodarczej miasta. Władze agencji i miasta podpisały w piątek w Łomży porozumienie w tej sprawie.

REKLAMA

PAIiIZ pomoże Łomży w szukaniu i obsłudze inwestorów krajowych i zagranicznych. Specjaliści przeszkolą też urzędników, jak prowadzić promocję gospodarczą, jak obsługiwać inwestorów, jak przygotowywać oferty inwestycyjne, a także z aktów prawnych dotyczących inwestycji i promocji gospodarczej.

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski powiedział PAP, że Łomża najbardziej liczy na to, że profesjonalna oferta inwestycyjna miasta znajdzie się we wszelkich bazach danych PAIiIZ. Łomża przygotowuje takie oferty. Zaznaczył, że warunkiem podpisania porozumienia było powołanie w magistracie centrum obsługi inwestora i ten warunek został wcześniej spełniony. Pracownicy tego centrum będą dodatkowo szkoleni przez specjalistów z PAIiIZ.

Łomża jest zainteresowana inwestycjami głównie nieszkodzącymi środowisku. Branże będą sprecyzowane tak, by były dostosowane do warunków, jakie może spełnić miasto.

Zachętą dla inwestorów ma być powołanie wkrótce w Łomży podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE). Czerniawski poinformował, że porozumienie pomiędzy władzami Łomży a SSSE może być zawarte na początku kwietnia. Trwają też przygotowania do uzbrojenia terenów inwestycyjnych w Łomży.

Jak informowano wcześniej, podstrefa w Łomży Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma mieć ok. 8 ha. To grunty przy ulicach Ciepłej (2,8 ha), Spokojnej (4,1 ha) oraz Akademickiej (ponad 1 ha).

Na uzbrojenie terenów przy Spokojnej i Akademickiej władze Łomży dostały pod koniec 2011 r. 1,4 mln zł dotacji z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podlaskiego.

O pieniądze na uzbrojenie terenów przy Ciepłej, które mają wejść do strefy, ale też gruntów przy ulicach Wojska Polskiego i Meblowej, które do strefy nie wejdą, władze Łomży starają się o kolejną unijną dotację z RPO.

Inwestowaniem w podstrefie w Łomży jest według wcześniejszych informacji łomżyńskiego magistratu zainteresowanych 6 firm z branży: stolarki okiennej, meblarskiej, motoryzacyjnej i przetwórstwa spożywczego.

Rzeczniczka PAIiIZ Krystyna Olesińska powiedziała PAP, że Łomża jest 17. miastem, które ma taką umowę z PAIiIZ. Pozostałe to: Kielce, Lublin, Rzeszów, Olsztyn, Bydgoszcz, Koszalin, Krosno, Częstochowa, Zamość, Szczecinek, Piła, Radomsko, Piotrków Trybunalski, Radom oraz Białystok i Łapy w Podlaskiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA