PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PAIiIZ pomoże znaleźć inwestorów 22 miastom

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 03 sie 2012 10:12

PAIiIZ pomoże znaleźć inwestorów 22 miastom

Już 22 miasta zdecydowały się na współpracę z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Umowa gwarantuje samorządom pomoc w ich promocji gospodarczej i zwiększa szanse na pozyskanie inwestorów.

REKLAMA

Zambrów, podpisując 6 lipca specjalne porozumienie, dołączył do grona miast współpracujących z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Wcześniej, podobne porozumienia podpisały m.in. Białystok, Opole, Iława, Piła, Zamość i Łomża.

- Bliską współpracę z miastami rozpoczęliśmy w 2009 roku w ramach programu „Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej" - wyjaśnia Joanna Wolff, zastępca dyrektora departamentu rozwoju regionalnego PAIiIZ.- Pierwsze umowy podpisaliśmy ze stolicami wschodnich województw, a później rozszerzyliśmy tę ideę na mniejsze miasta. Chodziło nam o wzrost konkurencyjności gospodarczej, a także atrakcyjności inwestycyjnej miast i zwiększenie ich szans na pozyskanie nowych inwestorów - dodaje.

W ramach współpracy agencja przygotowuje samorządy do pozyskania i obsługi nowych inwestorów.

Pierwszy z etapów polega na przygotowaniu ofert i ogólnej informacji gospodarczej oraz opracowaniu baz danych potrzebnych zainteresowanym firmom. Później miasta uczą się promować przygotowaną ofertę pod kątem konkretnych rynków, które wybierają. W trzeciej fazie PAIiIZ pomaga także w obsłudze potencjalnych inwestorów.

- Często odchodzą oni z czym, bo są rozczarowani. By tego uniknąć, dajemy miastom możliwość obsługiwania ich wspólnie. Inicjatywa wychodzi również od samych inwestorów, którzy zgłaszają się do nas i proponujemy im lokalizacje w sprawdzonych miastach, z którymi współpracujemy. Jeśli wiemy, że w danym miejscu zostanie szybko i dobrze obsłużony, tym chętniej mu je oferujemy - dodaje dyrektor.

Szansę otrzymania pomocy mają wszystkie samorządy, które mogą korzystać m.in. z organizowanych przez agencję szkoleń. By móc podpisać porozumienie, muszą one jednak posiadać odpowiednią ofertę inwestycyjną i same wykazywać się aktywnością w poszukiwaniu nowych partnerów.

- Wtedy możemy już tylko im pomagać i przekazywać swoje know-how. Jako agencja rządowa, jesteśmy od tego, żeby wspierać wszystkie samorządy. Nie wszystkie natomiast kwalifikują się do tego, by pozyskać inwestora zagranicznego, stąd te samoistne ograniczenia - podkreśla.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA