PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PAIiIZ poszuka inwestorów dla Łodzi

  • Autor: PAP
  • 16 kwi 2014 19:07

Współpracę na rzecz gospodarczej promocji Łodzi i podejmowanie działań dla pozyskiwania i obsługi inwestorów zagranicznych zakłada podpisane w środę porozumienie między miastem a Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

REKLAMA

Umowę w tej sprawie podpisali prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i prezes PAIiIZ Sławomir Majman. Celem współpracy ma być zwiększenie szans miasta na pozyskanie inwestorów. Umowa dotyczy także szkolenia miejskich kadr w takich dziedzinach jak m.in. umiejętności pozyskiwania i obsługi inwestorów.

"To jest kolejny krok do polepszenia tej współpracy i zintensyfikowania w zakresie pozyskiwania wspólnie inwestorów na rzecz naszego miasta, ale także ościennych gmin" - mówiła prezydent Łodzi na konferencji prasowej.

Prezes PAIiIZ przypomniał, że we współpracy z miastem i Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną (ŁSSE) w ciągu trzech ostatnich lat dzięki projektom inwestycyjnym prowadzonym przez Agencję powstało w Łodzi ponad 1500 nowych miejsc pracy.

"W tej chwili pracujemy nad kolejnymi 12 projektami inwestycyjnymi, które mogą być w ciągu najbliższych 2-3 lat ulokowane w Łodzi" - zapowiedział Majman. Zdradził, że są to projekty z takich branż jak: centra usług biznesowych, informatyka i telekomunikacja, elektronika oraz sektor badawczo-rozwojowy. Na tzw. krótkiej liście Łódź jest aktualnie w czterech projektach.

Prezes PAIiIZ przypomniał, że Łódź jest na pierwszym miejscu w kraju, jeśli chodzi o inwestycje w dziedzinie techniki gospodarstwa domowego oraz na czwartym, jeśli chodzi o centra nowoczesnych usług biznesowych oraz inwestycje w bazę naukowo-badawczą. Jego zdaniem wielkie możliwości dla Łodzi dają inwestycje w ośrodki badawczo-rozwojowe. "Od zeszłego roku Polska stała się jednym z największych ośrodków w Europie, gdzie międzynarodowe koncerny otwierają swoje ośrodki badawczo-rozwojowe" - zaznaczył.

Majman przyznał, że w Polsce jest łatwiej pozyskiwać inwestycje, które dają miejsca pracy w zawodach bardziej intelektualnych. Natomiast - jego zdaniem - żeby mieć miejsca pracy, które nie wymagają dyplomów, powinniśmy odbudować w naszym kraju system szkolnictwa zawodowego, który - jak mówił - został "zdemolowany" w latach 90. Według niego będzie to jedno z głównych zadań stref ekonomicznych, które będą funkcjonowały do 2026 r.

Szef PAIiIZ, który jest także pełnomocnikiem rządu, komisarzem generalnym ds. udziału Polski w wystawie światowej Expo w Mediolanie w 2015 roku, przyznał, że rząd polski bardzo się wahał, czy brać udział w tej wystawie. Jak przyznał, jednym z elementów, które zdecydowały, że Polska ostatecznie postanowiła brać udział w wystawie było to, iż Łódź ubiega się o organizację International Expo w 2022 r.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA