PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PAIiIZ poszuka inwestorów z nietypowego kraju

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 paź 2016 15:19

PAIiIZ poszuka inwestorów z nietypowego kraju

W obecności prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz prezydenta Senegalu Macky’ego Salla Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) oraz senegalska agencja promocji inwestycji APIX (L'agence pour la promotion des investissements et grands travaux) podpisały porozumienie o współpracy.

REKLAMA

- Jesteśmy na etapie wzrostu gospodarczego, dlatego wszystkie działania wspierające kraj są dla nas ważne. W pierwszej kolejności  szukamy jednak partnerów, którzy wsparliby Senegal w modernizacji rolnictwa. Stawiamy również na rozwój usług, w tym turystykę – powiedział Prezydent Senegalu Macky Sall. - Złożone podpisy wytyczają drogę dla sektora prywatnego w Senegalu. Cieszę się z wzajemnego porozumienia.  Mamy wspólne wartości: wolność i demokracja. Afryka otwarta jest na cały świat – dodał. - Jestem przekonany, że możemy bardzo dobrze współpracować z Senegalem – ocenił też Prezydent RP Andrzej Duda. 

W ramach podpisanego porozumienia PAIiIZ i APIX zobowiązały się m.in. do promowania inwestycji prywatnych w swoich krajach oraz wspierania klimatu biznesowego sprzyjającego inwestycjom, wymiany informacji i współpracy gospodarczej z organizacjami działającymi na rzecz poprawy jakości otoczenia gospodarczego a także przekazywania sobie informacji dotyczących warunków realizacji inwestycji.

- Dzięki naszej współpracy przedsiębiorcy z Polski i Senegalu, będą mogli skuteczniej współpracować, mając pełną wiedzę o warunkach inwestycyjnych w obu krajach, a także ofertę wsparcia rządowego za pośrednictwem agencji – podkreślił prezes PAIiIZ Tomasz Pisula. Zaznaczył, że Senegal jest kluczowym partnerem Polski w regionie Afryki Zachodniej.

– Potencjał wzajemnej współpracy gospodarczej jest duży. W pierwszej połowie tego roku, od stycznia do sierpnia, wartość naszego eksportu do Senegalu wzrosła o ponad 20% i wyniosła ponad 35 mln USD. Co więcej o ponad 29 proc.wzrósł także import, przynosząc dodatnie saldo i obroty handlowe na poziomie ponad 57 mln USD – przypomniał prezes Pisula. – To pokazuje, że obie strony chcą bliżej współpracować, a możliwości mamy wiele, szczególnie w sektorze rolno-spożywczym, surowcowo-chemicznym, budowlanym, czy energetycznym a także w turystyce – ocenił.

Przy podpisaniu umowy PAIiIZ reprezentował Zarząd Agencji w składzie: prezes Tomasz Pisula i członkowie Zarządu dr Krzysztof Senger i Wojciech Fedko. Z kolei APIX, prezes Mountaga Sy.

Podpisanie umowy jest jednym z punktów programu wizyty w Polsce prezydenta Macky’ego Salla. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA