PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PAIiIZ poszuka inwestorów z nietypowego kraju

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 paź 2016 15:19

PAIiIZ poszuka inwestorów z nietypowego kraju

W obecności prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz prezydenta Senegalu Macky’ego Salla Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) oraz senegalska agencja promocji inwestycji APIX (L'agence pour la promotion des investissements et grands travaux) podpisały porozumienie o współpracy.

REKLAMA

- Jesteśmy na etapie wzrostu gospodarczego, dlatego wszystkie działania wspierające kraj są dla nas ważne. W pierwszej kolejności  szukamy jednak partnerów, którzy wsparliby Senegal w modernizacji rolnictwa. Stawiamy również na rozwój usług, w tym turystykę – powiedział Prezydent Senegalu Macky Sall. - Złożone podpisy wytyczają drogę dla sektora prywatnego w Senegalu. Cieszę się z wzajemnego porozumienia.  Mamy wspólne wartości: wolność i demokracja. Afryka otwarta jest na cały świat – dodał. - Jestem przekonany, że możemy bardzo dobrze współpracować z Senegalem – ocenił też Prezydent RP Andrzej Duda. 

W ramach podpisanego porozumienia PAIiIZ i APIX zobowiązały się m.in. do promowania inwestycji prywatnych w swoich krajach oraz wspierania klimatu biznesowego sprzyjającego inwestycjom, wymiany informacji i współpracy gospodarczej z organizacjami działającymi na rzecz poprawy jakości otoczenia gospodarczego a także przekazywania sobie informacji dotyczących warunków realizacji inwestycji.

- Dzięki naszej współpracy przedsiębiorcy z Polski i Senegalu, będą mogli skuteczniej współpracować, mając pełną wiedzę o warunkach inwestycyjnych w obu krajach, a także ofertę wsparcia rządowego za pośrednictwem agencji – podkreślił prezes PAIiIZ Tomasz Pisula. Zaznaczył, że Senegal jest kluczowym partnerem Polski w regionie Afryki Zachodniej.

– Potencjał wzajemnej współpracy gospodarczej jest duży. W pierwszej połowie tego roku, od stycznia do sierpnia, wartość naszego eksportu do Senegalu wzrosła o ponad 20% i wyniosła ponad 35 mln USD. Co więcej o ponad 29 proc.wzrósł także import, przynosząc dodatnie saldo i obroty handlowe na poziomie ponad 57 mln USD – przypomniał prezes Pisula. – To pokazuje, że obie strony chcą bliżej współpracować, a możliwości mamy wiele, szczególnie w sektorze rolno-spożywczym, surowcowo-chemicznym, budowlanym, czy energetycznym a także w turystyce – ocenił.

Przy podpisaniu umowy PAIiIZ reprezentował Zarząd Agencji w składzie: prezes Tomasz Pisula i członkowie Zarządu dr Krzysztof Senger i Wojciech Fedko. Z kolei APIX, prezes Mountaga Sy.

Podpisanie umowy jest jednym z punktów programu wizyty w Polsce prezydenta Macky’ego Salla. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA