PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PAIiIZ wybrała najlepsze grunty inwestycyjne w Polsce

  • Autor: PAP
  • 10 lis 2012 14:37

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych rozstrzygnęła ogólnopolski konkurs "Grunt na medal 2012". Nagrodzono w nim samorządy z całego kraju, które przygotowały najlepsze tereny inwestycyjne.

REKLAMA

Piąta edycja konkursu została zorganizowana przez PAIiIZ we współpracy z marszałkami województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora - partnerami PAIiIZ, pod patronatem ministra gospodarki Waldemara Pawlaka.

Do tej edycji konkursu przystąpiło 199 gmin z całej Polski, które nadesłały 302 oferty. Wśród nich znalazło się 197 nowych ofert lokalizacyjnych. Najwięcej propozycji nadesłano z województw: wielkopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego; najmniej z podlaskiego i lubelskiego.

"Mamy w gminie ponad tysiąc hektarów terenów inwestycyjnych zlokalizowanych przy węźle autostrady A1 i A2. Grunt, który dziś wygrał, to 40 hektarów w Smolicach. To grunt uzbrojony, z drogą dojazdową i infrastrukturą, z gotowym planem zagospodarowania przestrzennego, znakomicie przygotowany pod inwestycje" - powiedział PAP burmistrz Strykowa Andrzej Jackowski.

W złotej "16" w 2012 r. znalazły się następujące gminy i miasta: Gromadka (woj. dolnośląskie), Choceń (woj, kujawsko-pomorskie), Janów Lubelski (woj. lubelskie), Szprotawa (woj. lubuskie), Skawina (Małopolska), Stryków (woj. łódzkie), Grójec (Mazowsze), Ujazd (woj. opolskie), Trzebownisko (Podkarpacie), Kolno (Podlasie), Sztum (Pomorze), Wodzisław Śląski (woj. śląskie), Połaniec (woj. świętokrzyskie, Działdowo (woj. warmińsko-mazurskie), Piła (Wielkopolska), Dębno (woj. zachodniopomorskie).

Jak powiedziała wiceprezes PAIiIZ Bożena Czaja, dla laureatów konkursu zwycięstwo oznacza promocję terenu inwestycyjnego i większą szansę na przyciągnięcie inwestycji zagranicznych do gminy. W ten sposób gminy poszerzają też wiedzę o preferencjach inwestorów, co przekłada się na lepsze przygotowanie terenów pod przyszłe inwestycje. Finaliści mogą liczyć na większe zainteresowanie inwestorów zgłaszających się do PAIiIZ lub jego regionalnych partnerów - Centrów Obsługi Inwestora.

"Konkurs ma na celu promocję dobrych terenów pod inwestycje. Dzięki temu ich oferta została wzbogacona o kolejne, dobrze przygotowane lokalizacje" - powiedziała PAP Czaja.

Poprzednie edycje konkursu odbyły się w 2005, 2007, 2008 oraz 2010 r. Wzięło nich udział w sumie 846 gmin, które łącznie przesłały 1323 ofert.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA