PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Park naukowo-technologiczny w Suwałkach czeka na inwestorów

  • Autor: PAP
  • 21 sie 2014 14:50

Osiem działek o pow. 5,5 ha wystawił na sprzedaż Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach (Podlaskie). Zdobyte pieniądze chce m.in. inwestować w swoje laboratoria oraz przeznaczyć na pokrycie ubiegłorocznej straty finansowej.

REKLAMA

PNT PW wystawił na sprzedaż sześć działek o pow. Od 0,4 do 0,6 ha oraz dwie większe działki - jedna z nich ma 1 ha, druga 12 ha. Wszystkie są warte ok. 3 mln zł.

Jak powiedział PAP prezes parku Bartosz Sokół, działki leżą w atrakcyjnym miejscu i są uzbrojone. Park niedługo złoży wniosek o włączenie swoich terenów do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. "To spowoduje, że działki te staną się jeszcze bardziej atrakcyjne, bo inwestorzy będą objęci zwolnieniami z podatku" - dodał Sokół.

Prezes poinformował PAP, że nie ma wymagań dotyczących branży, w jakie powinni inwestować nabywcy terenów, nie muszą chcieć współpracować z parkiem, ale może to być atutem w planowanej inwestycji.

Pieniądze pozyskane ze sprzedaży działek park zamierza wydać na programy edukacyjne, zakup sprzętu do laboratoriów oraz na pokrycie straty spółki, która wynosi obecnie 2,5 mln zł.

W parku w budynku o powierzchni blisko 8 tys. m kw. działa ok. 30 firm. Znajdują się tam także cztery laboratoria: Centrum Energii Odnawialnej, Platforma Multimedialna, Badania Produktu Chemicznego i Centrum Medyczne. W parku jest także centrum konferencyjno-wystawiennicze.

Park sprzedał dotąd pięć działek, trzy z nich są niezagospodarowane, na jednej jest hotel, a na kolejnej firma produkcyjna.

PNT PW stawia głównie na przedsiębiorstwa z branży informatycznej, doradczo-konsultingowe i z zakresu ochrony środowiska.

Park Naukowo-Technologiczny Polska Wschód powstał pod koniec 2012 r. Jego zadaniem jest stymulacja rozwoju ekonomicznego regionu Polski wschodniej. Inwestycję o wartości 67 mln zł zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA