PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Park naukowo-technologiczny w Suwałkach czeka na inwestorów

  • Autor: PAP
  • 21 sie 2014 14:50

Osiem działek o pow. 5,5 ha wystawił na sprzedaż Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach (Podlaskie). Zdobyte pieniądze chce m.in. inwestować w swoje laboratoria oraz przeznaczyć na pokrycie ubiegłorocznej straty finansowej.

REKLAMA

PNT PW wystawił na sprzedaż sześć działek o pow. Od 0,4 do 0,6 ha oraz dwie większe działki - jedna z nich ma 1 ha, druga 12 ha. Wszystkie są warte ok. 3 mln zł.

Jak powiedział PAP prezes parku Bartosz Sokół, działki leżą w atrakcyjnym miejscu i są uzbrojone. Park niedługo złoży wniosek o włączenie swoich terenów do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. "To spowoduje, że działki te staną się jeszcze bardziej atrakcyjne, bo inwestorzy będą objęci zwolnieniami z podatku" - dodał Sokół.

Prezes poinformował PAP, że nie ma wymagań dotyczących branży, w jakie powinni inwestować nabywcy terenów, nie muszą chcieć współpracować z parkiem, ale może to być atutem w planowanej inwestycji.

Pieniądze pozyskane ze sprzedaży działek park zamierza wydać na programy edukacyjne, zakup sprzętu do laboratoriów oraz na pokrycie straty spółki, która wynosi obecnie 2,5 mln zł.

W parku w budynku o powierzchni blisko 8 tys. m kw. działa ok. 30 firm. Znajdują się tam także cztery laboratoria: Centrum Energii Odnawialnej, Platforma Multimedialna, Badania Produktu Chemicznego i Centrum Medyczne. W parku jest także centrum konferencyjno-wystawiennicze.

Park sprzedał dotąd pięć działek, trzy z nich są niezagospodarowane, na jednej jest hotel, a na kolejnej firma produkcyjna.

PNT PW stawia głównie na przedsiębiorstwa z branży informatycznej, doradczo-konsultingowe i z zakresu ochrony środowiska.

Park Naukowo-Technologiczny Polska Wschód powstał pod koniec 2012 r. Jego zadaniem jest stymulacja rozwoju ekonomicznego regionu Polski wschodniej. Inwestycję o wartości 67 mln zł zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA