PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pekaes kontynuuje wyprzedaż nieruchomości

  • Autor: ISB
  • 29 wrz 2011 08:44

Operator logistyczny Pekaes kontynuuje strategię zakładającą m.in. wyprzedaż posiadanych nieruchomości. W tym celu zintegrował swoją spółkę DePoint, co ma ułatwić sprzedaż aktywów należących do podmiotu zależnego, poinformowała spółka w komunikacie.

REKLAMA

- Pekaes przejął i zintegrował spółkę zależną DePoint. Połączenie nastąpiło poprzez przeniesienie całego majątku DePoint na rzecz Pekaesu. Transakcja przejęcia jest zgodna z zapowiedziami i ze strategią spółki na lata 2010 - 2012 - czytamy w komunikacie.

DePoint była spółką zależną Pekaesu, zajmującą się działalnością deweloperską i zarządzaniem nieruchomościami.

- Po sprzedaży dwóch nieruchomości należących do DePoint włączamy spółkę do Pekaes. Zamierzamy sprzedać pozostałe aktywa należące do niedawna do DePoint i zakończyć ten etap realizacji strategii - powiedział Jacek Machocki, prezes Grupy Pekaes, cytowany w komunikacie.

2011 r. Grupa Pekaes sprzedała warszawskie nieruchomości: Siedmiogrodzka 1/3 oraz Grzybowska 81, za które otrzymała w sumie 69,7 mln zł. Do spółki należą także m.in. dwie nieruchomości położone przy ul. Inowłodzkiej 5 i Annopol w Warszawie. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii, Grupa dysponowała na koniec czerwca środkami pieniężnymi o wartości ponad 90 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA