PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pięć zezwoleń w starachowickiej SSE

  • Autor: PAP
  • 23 gru 2014 15:27

Pięć nowych zezwoleń wydała w 2014 roku Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSE) "Starachowice" SA, poinformował PAP jej prezes Cezary Tkaczyk. Nowi inwestorzy zadeklarowali blisko 400 mln zł nakładów oraz stworzenie ponad 1,6 tys. nowych miejsc pracy.

REKLAMA

Według Tkaczyka mijający rok był dla starachowickiej strefy "istotny i kluczowy z wielu względów". Na pierwszym miejscu wymienił nową mapę pomocy publicznej, która weszła w życie od 1 lipca 2014 roku. "Niedawno zostały wydane rozporządzenia umożliwiające przeprowadzanie procedur przetargowych i wydawanie nowych zezwoleń, które będziemy mogli wydawać zaraz po Nowym Roku. Mogę powiedzieć, że jest kolejka paru firm które czekają na to, by uzyskać pozwolenie od naszej strefy." - powiedział. Dodał, że w pierwszym kwartale 2015 roku spodziewa się trzech takich decyzji.

Ze względu na brak rozporządzeń w drugim półroczu wydawanie nowych pozwoleń było możliwe, tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. W tamtym okresie wydano pięć zezwoleń dla inwestorów, którzy zadeklarowali blisko 400 mln zł nakładów oraz ponad 1,6 tys. nowych miejsc pracy. "Gros z tych miejsc zadeklarował m.in. MAN Bus sp. z o.o. z grupy Volkswagen, który zamierza uczynić ze Starachowic centrum kompetencji produkcji autobusów miejskich na całą Europę" - wyjaśnił Tkaczyk.

Według prezesa starachowickiej strefy drugie półrocze mimo braku nowych zezwoleń "nie było czasem straconym". "Prowadziliśmy szeroką akwizycję, rozpoznanie terenów i różnego rodzaju działania, w tym dotyczące naszego zaangażowania poprawy sytuacji na rynku szeroko pojętego szkolnictwa zawodowego" - zaznaczył.

Dodał, że dzięki akwizycji i rozpoznaniu terenów udało się pozyskać kilka nieruchomości do strefy. W tej chwili trwa procedura zmiany jej granic.

Wśród terenów pozyskanych ostatnio przez SSE "Starachowice" SA znalazła się m.in. siedmiohektarowa nieruchomość w miejscowości Bliżyn w powiecie skarżyskim, w północnej części województwa świętokrzyskiego.

"To jest korzystnie położona nieruchomość kilkaset metrów od drogi krajowej nr 42, nie dalej niż 5 km od węzła na krajowej siódemce w Skarżysku-Kamiennej" - wyjaśnił. Niedawno Rada Gminy Bliżyn podjęła uchwałę o pozytywnej opinii ws. ustanowienia tam strefy ekonomicznej. Jak deklaruje prezes SSE -"Jako właściciel będziemy starali się o objęcie tego terenu przywilejami strefowymi ".

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA