PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Piechociński: strefa ekonomiczna w Elblągu będzie atrakcyjna dla Pomorza

  • Autor: PAP
  • 03 cze 2013 19:02

Minister gospodarki Janusz Piechociński zaproponował elbląskim przedsiębiorcom ściślejszą współpracę z firmami z Pomorza, które - jak ocenił - mogą skusić do inwestowania w Elblągu większe niż na Pomorzu ulgi podatkowe w specjalnej strefie ekonomicznej.

REKLAMA

Podczas wizyty w Elbląskim Parku Technologicznym Janusz Piechociński zapowiedział, że w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która obejmuje również Elbląg, ulgi dla przedsiębiorców będą od 2014 r. o 20-30 proc. większe niż w sąsiedniej Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zdaniem Piechocińskiego Elbląg, który leży zaledwie 50 km od Trójmiasta, dzięki temu stanie się dla inwestorów z tego regionu bardziej atrakcyjny niż obecnie.

"Warto więc się pokusić o ściągnięcie tu inwestorów z Pomorza, bo Elbląg ze względu na ulgi dla inwestorów będzie dla nich bardziej atrakcyjny inwestycyjnie niż Pomorze" - mówił Piechociński na poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej po spotkaniu z przedsiębiorcami działającymi w SSE w Elblągu.

Zdaniem Piechocińskiego do Elbląga może przyciągnąć inwestorów z Pomorza dogodne położenie komunikacyjne miasta oraz czynny port.

"Warto powrócić do współpracy między portami w Trójmieście, Królewcu i Elblągu, która od wieków istniała" - namawiał Piechociński i przekonywał, że warto przełamać w kwestii współpracy bariery i granice administracyjne.

"To, że Elbląg leży w woj. warmińsko-mazurskim, nie powinno powodować odcinania tego miasta od przemysłu Trójmiasta" - argumentował.

Szef resortu gospodarki przyznał, że ma nadzieję, iż ulgi w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, które zaczną obowiązywać w 2014 roku przyczynią się do zmniejszenia w Elblągu bezrobocia, które teraz wynosi 17 proc.

Piechociński przyjechał w poniedziałek do Elbląga, jak przyznał na konferencji prasowej, w ramach objazdu po wszystkich strefach ekonomicznych w kraju. Towarzyszyła mu wiceminister skarbu Urszula Pasławska (PSL), która w przeszłości była wicemarszałkiem woj. warmińsko-mazurskiego.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna została powołana w 1997 roku. Obecnie, jak podaje strona internetowa tej Strefy jej granicami objęte jest 914,5 ha gruntów zlokalizowanych w 24 podstrefach: Barczewo, Bartoszyce, Ciechanów, Dobre Miasto, Elbląg, Iława, Iłowo Osada, Lidzbark Warmiński, Mława, Morąg, Mrągowo, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olecko, Orzysz, Ostrołęka, Ostróda, Olsztyn, Olsztynek, Pasłęk, Piecki, Pisz, Szczytno, Wielbark. W tej Strefie działa 35 firm, z których największe to Michelin Polska SA i LG Electronics Mława Sp. z o.o.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA