PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Piechociński zapowiada wsparcie dla Śląska i zachodniej Małopolski

  • wnp.pl
  • 20 kwi 2015 16:04

Piechociński zapowiada wsparcie dla Śląska i zachodniej Małopolski Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki

Wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński mówił podczas spotkania z dziennikarzami w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego o modernizacji przestrzeni gospodarczej Śląska i zachodniej Małopolski.

REKLAMA

- Planujemy, że będzie to ustawa o modernizacji terenów, na których zachwiała się produkcja przemysłowa - zaznaczył wicepremier Janusz Piechociński.

W maju materiały te mają pójść do zatwierdzenia, wcześniej będzie czas na konsultacje społeczne.

Wicepremier wskazywał między innymi na wzmacnianie specjalnych stref ekonomicznych oraz budowę szkolnictwa zakładowego.

Istotne będzie wsparcie dla przedsiębiorstw, które już funkcjonują na tym terenie, zarówno dla Śląska, jak i zachodniej Małopolski dedykowane będą środki z krajowego oraz unijnego budżetu.

- Rozpoczynamy od Śląska i zachodniej Małopolski, bowiem skala wyzwań na tym terenie jest największa - podkreślił Janusz Piechociński. - Ma to być duży projekt ponadbranżowy, ukierunkowany na innowacyjność oraz wzrost efektywności.

Janusz Piechociński zaznaczył również, że kontynuowany będzie program wsparcia eksportu. Celem jest wyprowadzenie co najmniej 50 proc. polskiego eksportu poza Unię Europejską.

- Nie zapominamy o żadnym rynku zagranicznym, każdy jest w orbicie naszych zainteresowań - zaznaczył wicepremier Piechociński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA