PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwszy inwestor w podstrefie Łomża Suwalskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 11 cze 2014 08:22

Pierwsza firma zamierza inwestować w podstrefie Łomża (Podlaskie) Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Producent prefabrykatów do mebli chce kupić prawie półhektarową działkę i zainwestować 1,8 mln zł. We wtorek otwarto przetargowe oferty.

REKLAMA

Łomżyńska podstrefa jest najmłodszą spośród podstref Suwalskiej SSE. Powstała pod koniec grudnia 2013 r. ma powierzchnię 7,6 ha w dwóch kompleksach. Władze Łomży wielokrotnie podkreślały, że bardzo liczą na to, iż strefa przyczyni się do ożywienia gospodarczego w mieście.

"Przetarg miał na celu rozpoznanie rynku i dostosowanie naszej oferty. Jesteśmy przekonani o sukcesie kolejnych przetargów, bo mamy konkurencyjny produkt i duży potencjał przedsiębiorców" - wskazał prezes Suwalskiej SSE Robert Żyliński, oceniając pierwszy przetarg na działki w łomżyńskiej podstrefie.

Jego zdaniem przedsiębiorcy, z którymi były i są prowadzone rozmowy, wykazują się dużą pomysłowością, dlatego w następnych przetargach oferta musi być dostosowana do ich potrzeb. Kiedy będą ponowne przetargi w Łomży, jeszcze nie wiadomo.

Do pierwszego przetargu jako jedyny stanął łomżyński przedsiębiorca - firma PHU Okleina. Na sprzedaż było wystawionych sześć nieruchomości o łącznej powierzchni 5,2 ha. Firma chce kupić od miasta najmniejszą z działek za 540 tys. zł netto. Grunt jest uzbrojony.

Firma zajmuje się dystrybucją materiałów do produkcji mebli. W strefie chce m.in. uruchomić produkcję frontów do mebli kuchennych i innych prefabrykatów przetwórstwa drewna oraz wykańczania płyt meblowych - poinformowała rzeczniczka Suwalskiej SSE Ewa Sokólska.

Budowa zakładu miałaby rozpocząć się w 2015, a produkcja w 2016 r. W niewielkim zakładzie inwestor zamierza zatrudnić co najmniej 5 osób. Odbiorcami produktów zakładu będą krajowi producenci mebli. Firma podkreśla, że ma szerokie grono kooperantów.

Suwalska SSE obejmuje 375,6 hektarów w siedmiu podstrefach w trzech województwach: Suwałki, Grajewo, Białystok i Łomża w Podlaskiem, Ełk (w tym również ełcki park technologiczny) i Gołdap na Warmii i Mazurach oraz Małkinia Górna w woj. mazowieckim. Trwają przygotowania do poszerzenia SSE o nowe podstrefy w kilku podlaskich gminach oraz powiększenia podstrefy Białystok o 62 ha. Wniosek ma być złożony do ministerstwa gospodarki w lipcu.

W 2013 r. SSSE wydała 10 zezwoleń na rozpoczęcie działalności. Firmy zobowiązały się, że zainwestują 251,8 mln zł i utworzą 355 nowych miejsc pracy. Dotychczas działalność w strefie prowadzą 74 firmy, które zatrudniają 6,3 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA